Wiadomości z rynku

wtorek
16 kwietnia 2024

Sportowy Hyundai N74 ma przyspieszać do setki w trzy sekundy

20 lutego 2024

Fot. Hyundai

 
Koncepcyjny Hyundai N Vision 74 ma pojawić się w wersji produkcyjnej. Jednak uruchomienie produkcji nie jest planowane wcześniej niż w 2026 roku.
Od czasu prezentacji w lipcu 2022 r. koncepcja N Vision 74 była już przedmiotem wielu plotek. Pytanie o jego produkcję powróciło na przełomie 2023/2024 r. Według koreańskich mediów supersamochód wodorowy, inspirowany koncepcją Pony Coupe z 1974 r., będzie limitowany do stu egzemplarzy. Trzydzieści z nich trafi do serii wyścigów organizowanych przez Hyundaia w Ameryce Północnej i Europie. Wystarczająco, aby zapewnić świetną wizytówkę sektora wodorowego!
Według niepotwierdzonych doniesień zasięg komercyjnej wersji N Vision 74 będzie mieścił się w przedziale od 400 do 500 km (pojazd koncepcyjny: 600 km). Natomiast moc N Vision 74 zostanie zwiększona z 500 do prawie 600 kW, co pozwoli mu przyspieszać od 0 do 100 km/h w zaledwie trzy sekundy.
Pod względem architektonicznym samochód mógłby zostać zaprojektowany w oparciu o platformę E-GMP Hyundaia, na której bazują już elektryczne samochody Ioniq 5 N i Kia EV6 GT.
CarBuzz odkrył również patent producenta sugerujący przyszłą integrację zbiorników. Podobnie jak w koncepcji, samochód sportowy powinien zatem otrzymać dwa duże zbiorniki zamiast tylnych siedzeń.
Według koreańskich mediów premiera auta w wersji produkcyjnej nastąpi nie wcześniej niż w 2026 roku. (red)

Fot. Hyundai

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.