Wiadomości z rynku

wtorek
16 kwietnia 2024

Wyróżnienia Euro NCAP dla ID. Buzza Cargo i Caddy Cargo

2 kwietnia 2024

ID. Buzz Cargo - ocena Platinum za bezpieczeństwo w kategorii pojazdów dostawczych Fot. Volkswagen

 
Dwa wyróżnienia od Euro NCAP dla modeli Volkswagen Samochody Dostawcze: ocena Platinum dla ID. Buzz Cargo i Gold dla Caddy Cargo. Oba te modele zrobiły wrażenie na inżynierach Euro NCAP zajmujących się bezpieczeństwem i testami. ID.

Elektryczny Buzz Cargo uzyskał wysoki wynik dzięki systemom utrzymującym go na swoim pasie ruchu. System dynamicznie dostosowuje prędkość pojazdu i zatrzymuje go przed nieruchomymi przeszkodami lub przechodzącymi pieszymi i rowerzystami. Caddy Cargo natomiast przekonał inżynierów testowych w szczególności w zakresie utrzymywania się na pasie ruchu i hamowania awaryjnego.

ID. Buzz Cargo gwarantuje użytkownikowi najwyższy poziom bezpieczeństwa. Testy Euro NCAP dostarczyły przekonujących argumentów na przykład w testach hamowania przed nieruchomymi i ruchomymi przeszkodami, takimi jak stacjonarne lub wolno poruszające się pojazdy, a także piesi lub rowerzyści zbliżający się z boku, nawet w ciemności.
Ten samochód charakteryzuje się również zdolnością precyzyjnego utrzymywania się na pasie ruchu i pożądanym systemem monitorowania pasażerów. ID. Buzz Cargo jest też wyposażony w system Blind Spot Assist. Ponadto podczas skręcania reaguje na pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, a dzięki systemowi kamer i cyfrowemu mapowaniu, dynamicznie dostosowuje prędkość podczas jazdy, w tym zgodnie z lokalnymi ograniczeniami prędkości. ID. Buzz Cargo w specjalnych testach Euro NCAP dotyczących bezpieczeństwa pojazdów dostawczych osiągnął, dzięki systemom kamer i radarów, wynik 83% w kategorii Safety Assist. Ostateczny werdykt: „Ocena Platinum za bezpieczeństwo w kategorii pojazdów dostawczych.”

Volkswagen Caddy Cargo również zaimponował jurorom i osiągnął dobre wyniki w testach. Najwyżej oceniono w nim pokładowe systemy wspomagania hamowania awaryjnego przed nieruchomymi lub wolno poruszającymi się przeszkodami, także przed pieszymi i rowerzystami. Wyjątkowo dobrze wypadła w testach jego zdolność powrotu na swój pas ruchu. Ogólnie rzecz biorąc, inżynierowie testowi Euro NCAP uznali, że zasługuje on na wynik 68% w kategorii Safety Assist i ocenę Gold w ogólnym ratingu na rok 2024. (red)

Caddy Cargo - ocena Gold w ogólnym ratingu na rok 2024 Fot. Volkswagen

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.