Wiadomości z rynku

poniedziałek
20 maja 2024

MAN rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Salzgitter

Inwestycja napędzana rozwojem elektromobilności
10 kwietnia 2024

Podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę centrum logistycznego MAN w Salzgitter: (od lewej) Uwe Jens Unger, dyrektor logistyki części zamiennych MAN Truck & Bus SE, Michael Kobriger, dyrektor ds. produkcji i logistyki MAN Truck & Bus SE, Frank Doods, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Budownictwa, Transportu i Cyfryzacji Dolnej Saksonii, Alexander Vlaskamp, ​​prezes zarządu MAN Truck & Bus SE, Hüseyin Uc, przewodniczący rady zakładowej Salzgitter MAN Truck & Bus SE, Gunnar Kilian, członek zarządu ds. zasobów ludzkich oraz pojazdów ciężarowych i autobusów Volkswagen AG oraz Frank Klingebiel, burmistrz miasta Salzgitter Fot. MAN

 
MAN Truck & Bus rozbudowuje swoje globalne centrum logistyczne w Salzgitter. Zakład odniesie korzyści ze wzrostu liczby pojazdów napędzanych elektrycznie i wynikającego z tego dodatkowego zapotrzebowania na komponenty do pojazdów elektrycznych – w tym akumulatory i części do akumulatorów. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się z udziałem Alexandra Vlaskampa, dyrektora generalnego MAN.

– Centrum logistyczne zapewnia naszym klientom na całym świecie szybkie i niezawodne dostawy. W przyszłości będziemy stąd wysyłać również części i części zamienne do naszych pojazdów elektrycznych – w tym akumulatory i części do akumulatorów. To wzmacnia również firmę MAN w Dolnej Saksonii oraz zakład w Salzgitter – powiedział Michael Kobriger, dyrektor ds. produkcji i logistyki MAN.

Budowa powinna zakończyć się do końca roku, a rozpoczęcie eksploatacji zaplanowano na połowę 2025 roku. Zwiększy to centrum logistyczne zatrudniające 800 pracowników o jedną czwartą, do łącznej powierzchni około 230.000 metrów kwadratowych.

W związku z rozwojem elektromobilności

Rozbudowa jest konieczna m.in. dlatego że MAN stale poszerza swoje portfolio produktowe o elektromobilność. Niedawno przekazano klientowi tysięczny e-bus napędzany energią elektryczną. Pierwsza e-ciężarówka ma trafić do nabywcy w 2024 r. – zaledwie w trzy miesiące po uruchomieniu sprzedaży na ten pojazd złożono już ponad 700 zamówień. W tym celu wyposażono także części magazynu w technologię wysokiego napięcia i odpowiednio przeszkolono pracowników.

Z Salzgitter na cały świat

Zaopatrzenie klientów na całym świecie odbywa się za pośrednictwem sieci części zamiennych. Centrum tej sieci stanowi centrum logistyczne MAN w Salzgitter. Magazynowanych jest tu prawie 200.000 pozycji, co stanowi ponad 95 procent wszystkich zamówień, dostarczanych następnego dnia.

Centrum logistyczne zaopatruje warsztaty, głównych importerów na całym świecie oraz pięć magazynów regionalnych MAN. Magazyny regionalne zlokalizowane są we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i w Turcji. W skład sieci wchodzą także liczni przewoźnicy i dostawcy usług magazynowych, z którymi MAN ściśle współpracuje. W ten sposób MAN i jego partnerzy zapewniają dostawę części zamiennych na ponad 2.700 adresów wysyłkowych w ponad 120 krajach. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.