Wiadomości z rynku

środa
22 maja 2024

MAN TGE Next Level przyjedzie w połowie 2024 roku

Przeprojektowane miejsce pracy kierowcy oraz nowe systemy wspomagające
11 kwietnia 2024

Nowa deska rozdzielcza w MAN TGE Next Level wyróżnia się nowoczesną wizualizacją i wieloma udoskonaleniami jeśli chodzi o detale Fot. MAN

 
MAN TGE przechodzi kompleksową modernizację. Aktualizacja technologiczna obejmuje przeprojektowane miejsce pracy kierowcy oraz nowe systemy wspomagające, które podnoszą poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Nowy van MAN Truck & Bus otrzymał miano „Next Level” (kolejny poziom). Pierwsze zmodernizowane pojazdy zjadą z linii produkcyjnej w maju 2024 r.

Wielofunkcyjna kierownica TGE Next Level umożliwia obsługę wyświetlaczy, wskaźników i systemów wspomagających Fot. MAN

 

Miejsce pracy kierowcy na nowo

Główny nacisk w kwestii komfortu położono na nową deskę rozdzielczą, z cyfrowym wyświetlaczem i wskaźnikami. W nowym wnętrzu uwagę zwraca duży wyświetlacz, umożliwiający sterowanie funkcjami pojazdu oraz system informacyjno-rozrywkowy MAN Media Van, który składa się z 10,4-calowego wyświetlacza ze standardowymi funkcjami DAB+, MAN Con-nect, App Connect i MAN SmartLink, zapewniającymi integrację ze smartfonami. Kolejne aktualizacje obejmą MAN Media Van Navigation i MAN Media Van Navigation Business, które oprócz nawigacji oferować będą dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie głosem, radio internetowe, strumieniowe przesyłanie multimediów i integracja z asystentem Alexa. Wersja Business zostanie także wyposażona w ekran o przekątnej 12,9 cala.

Inne nowości obejmują przeprojektowaną ergonomiczną kierownicę wielofunkcyjną z dźwignią zmiany biegów zintegrowaną w kolumnie kierownicy (dla automatycznych skrzyń biegów), elektroniczny hamulec postojowy i funkcję Keyless Go. Te nowe elementy sprawią, że codzienna praca kierowcy pojazdów TGE ma stać się bardziej wydajna, a życie przyjemniejsze. Pomogą w tym także uchwyty na kubki, schowki i skrytka na telefon komórkowy z funkcją ładowania indukcyjnego.
Nawet w obecnym modelu TGE właściwości jezdne, jakość wykonania i wygląd dorównują samochodom osobowym. Nowe miejsce pracy kierowcy w kabinie pojazdu dostawczego MAN potwierdza konsekwentne podążanie tą ścieżką.

– Wraz ze zmianą modelu pięknie zagra zarówno to co pod maską, jak i to co w kabinie. I będzie naprawdę głośno. Nie chcemy jeszcze ujawniać wszystkich szczegółów dotyczących MAN TGE Next Level, ale nasi klienci mogą oczekiwać vana, który stanie się kolejnym kamieniem milowym pod względem bezpieczeństwa i komfortu – podsumowuje Martin Imhoff, dyrektor ds. marketingu produktu VAN w MAN Truck & Bus.

W pełni cyfrowy wyświetlacz wskaźników można personalizować na wiele sposobów Fot. MAN

 

Rozwój systemów - wspomagających i bezpieczeństwa

Ponadto po stronie sprzętowej MAN TGE Next Level otrzyma nową generację jednostek sterujących, czujników i kamer. Zasadniczą modernizację przejdzie również architektura elektryczna/elektroniczna E/E. Umożliwi to dalszy rozwój w dziedzinie systemów wspomagających i systemów bezpieczeństwa: w MAN TGE Next Level dostępne będą zupełnie nowe systemy wspomagające, a także dodatkowo udoskonalone dotychczas istniejące systemy. Dzięki tym innowacjom samochód dostawczy MAN zwiększy bezpieczeństwo zarówno swoich pasażerów, jak i innych użytkowników dróg, bo w wyposażeniu standardowym po raz pierwszy znajdą się takie systemy wspomagające, jak informacja o znakach drogowych, aktywny system utrzymania pasa ruchu, wykrywanie zmęczenia kierowcy i system wspomagania parkowania. (red)

Nowy, centralny wyświetlacz dotykowy MAN Media Van jest standardowym interfejsem umożliwiającym dostęp do różnych funkcji pojazdu oraz obsługę centrum informacyjnego pojazdu Fot. MAN

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.