Wiadomości z rynku

poniedziałek
20 maja 2024

Znamy najlepszych mechaników w Polsce

Za nami Finały XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników
15 kwietnia 2024
 
Zakończyły się XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Partnerem Strategicznym Mistrzostw jest ORLEN OIL.

Najlepsi Młodzi Mechanicy Pojazdów Ciężarowych, Maszyn Rolniczych i najlepszy Młody Lakiernik

W drugim dniu Mistrzostw uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach o tytuł najlepszego Młodego Mechanika: Pojazdów Ciężarowych oraz Maszyn Rolniczych, a także Młodego Lakiernika. Finaliści musieli pokazać swoje umiejętności w praktyce oraz wiedzę teoretyczną, by zdobyć tytuł najlepszego w swojej dziedzinie. Ostateczne wyniki konkursu były niezwykle wyrównane, co świadczyło o wysokim poziomie zaangażowania i profesjonalizmu wszystkich uczestników.
Firma ORLEN OIL ponownie zaangażowała się w edukację młodych adeptów, organizując konkurencje, w którym uczestnicy mogli zgłębiać tematykę płynów i olejów.

– ORLEN OIL aktywnie bierze udział w edukacji Młodych Mechaników poprzez udział w tym prestiżowym wydarzeniu, jakie są Mistrzostwa Mechaników – powiedziała Anita Wierciak-Kaperek, dyrektor Biura Marketingu ORLEN OIL. – W tegorocznej edycji przygotowaliśmy tablice edukacyjne, które zawierają kompleksowe informacje w zakresie środków smarnych. Tablice te stanowią kompendium wiedzy, zawierające zwięzłe i klarowne informacje, które ułatwią zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami z obszaru olejowego, stanowiąc cenne wsparcie w procesie edukacyjnym. Każda ze szkół biorących udział w Finałach Mistrzostw Mechaników otrzymała od naszej firmy zestaw tablic edukacyjnych, które mogą zostać zawieszone w placówce, stanowiąc cenne wsparcie w procesie edukacyjnym.
 

Konkurencja Miko Marczyka

Podczas drugiego dnia wydarzenia gościem specjalnym był ambasador ORLEN OIL - Miko Marczyk, najmłodszy w historii Mistrz Polski w rajdach samochodowych. Miko nie tylko dopingował młodych mechaników, ale także przygotował dla nich specjalną konkurencję. Każdy uczestnik Mistrzostw miał okazję zmierzyć się z Miko na symulatorach rajdowych i spróbować pobić jego rekord przejazdu. Dla osoby z najkrótszym czasem przewidziana była nagroda specjalna – co-drive z Miko Marczykiem oraz bilety na ORLEN 80. Rajd Polski WRC 2024. Jazda na symulatorach rajdowych wymaga od uczestników precyzji i skupienia, co w pracy mechanika jest niezwykle ważne.

Zwycięzca nagrody specjalnej od Miko Marczyka: Fabian Weber - Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

Zwycięzcy w kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych:

1. Maksymilian Kwiecień i Oliwier Berny, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie;
2. Kamil Binias i Zbyszko Kostrzewski, Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu;
3. Rafał Nowak i Konrad Świątek, Technikum Komunikacyjne nr 25 w Zespole Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie.

Zwycięzcy w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych:

1. Jakub Netter i Konrad Fagasik, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance;
2. Michał Sadowski i Bernard Skupień, Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku;
3. Wojciech Słodzinka i Adam Pijanowski, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance.

Zwycięzcy w kategorii Młody Lakiernik:

1. Brajan Buda i Mateusz Kłosowicz, Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Poznaniu
2. Natalia Pawłowska i Sebastian Wierzbowski, Zespół Szkół Samochodowych im. Gen. Józefa Bema w Toruniu;
3. Adrian Marut i Fabian Weber, Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik Motocyklowy oraz Młody Detailer

W trzecim i jednocześnie ostatnim dniu Mistrzostw Mechaników rywalizacja toczyła się w trzech różnych kategoriach: Mechanik Zawodowy, Młody Mechanik Motocyklowy oraz Młody Detailer.
W ostatnim dniu zmagań nie mogło zabraknąć udziału wybitnych sportowców -Kajetana Kajetanowicza i Mateusza Cierniaka, którzy współpracują z ORLEN OIL – Partnerem Strategicznym Mistrzostw Mechaników.
 

Konkurencje specjalne

Kajetan Kajetanowicz, dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata WRC 2 i WRC 3, Rajdowy Mistrz Świata WRC2 Challenger, przygotował dla kategorii Mechanik Zawodowy specjalną konkurencję zręcznościową. Polegała ona na zapalaniu jak największej liczby lampek refleksyjnych w odpowiednim czasie na specjalnym urządzeniu, na którym sam na co dzień trenuje przed zawodami.
Natomiast Mateusz Cierniak, dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów na żużlu, wraz ze swoim zespołem przygotował praktyczną konkurencję dla kategorii Młody Mechanik Motocyklowy. Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie wymienić koło tylnego motocykla, dostosować zębatkę oraz ustawić naciąg, aby pojazd był gotowy do jazdy. Dla najlepszego zespołu, który wykazał się szczególnymi zdolnościami Mateusz Cierniak wręczył specjalną nagrodę w postaci zestawu odzieży sportowej ze swojej kolekcji.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

– W tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników mieliśmy aż dziewięć kategorii, to o dwie więcej niż w ubiegłym roku – powiedział Adrian Dekowski organizator i pomysłodawca Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. – Liczba uczestników w półfinałach sięgnęła imponującej liczby około 12.500 osób, co przerosło nasze oczekiwania. Zaangażowanie wszystkich partnerów jest nieocenione, a energia i entuzjazm panujące na wydarzeniu są niesamowite. Nie zamierzamy się zatrzymywać, mamy aspirację na więcej i dążymy do podnoszenia poprzeczki dla naszej branży.

Zwycięzca nagrody specjalnej od Mateusza Cierniaka - Kamil Kozak i Krystian Wnuk, Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach

Zwycięzcy w kategorii Zawodowy Mechanik:

1. Daniel Koć, Jabłonna Lacka;
2. Konrad Ryngwelski, Rychnowy;
3. Michał Szukała, Bytom.

Zwycięzcy w kategorii Młody Mechanik Motocyklowy:

1. Antoni Stefański i Wiktor Kowalczyk, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli;
2. Rafał Jaźwiński i Jakub Skutnik, Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku;
3. Jakub Olkowski i Krystian Trocki, Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku.

Zwycięzcy w kategorii Młody Detailer:

1. Adrian Mierzwiński i Krzysztof Olszyński, Zespół Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku;
2. Norbert Lisiecki i Jakub Skrzypek, Zespół Szkół Samochodowych im. Gen. Józefa Bema w Toruniu;
3. Adrian Marut i Fabian Weber, Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu.

Zarówno uczestnicy, jak i ich opiekunowie czerpali ogromną radość z udziału w tak prestiżowym wydarzeniu. XIII edycja Mistrzostw nie tylko dostarczyła emocji, ale także była okazją do zdobycia nowych umiejętności i poszerzenia wiedzy zawodowej. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.