Wiadomości z rynku

wtorek
21 maja 2024

Apollo Tyres gotowy do rozpoczęcia Mistrzostw Truck Racing 2024

Wyścigowy MAN TGS zespołu został udoskonalony
10 maja 2024

Fot. Apollo Tyres

 
SL Apollo Tyres Trucksport finalizuje przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Europy w Wyścigach Pojazdów Ciężarowych Goodyear FIA (FIA ETRC), które rozpoczną się 25 maja br. na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli we Włoszech.

Opierając się na bardzo udanym debiutanckim sezonie w 2023 roku, SL Apollo Tyres Trucksport przeprowadził zimą szeroko zakrojone prace przygotowawcze, aby zoptymalizować konkurencyjność i niezawodność ciężarówki wyścigowej. Kluczowym celem jest wyeliminowanie problemów mechanicznych, które nękały zespół w zeszłym roku, co ma podnieść potencjał zwycięstw w nadchodzącym wymagającym pięciomiesięcznym sezonie.

Udany debiutancki sezon

W sezonie 2023 SL Apollo Tyres Trucksport zdobył wiele miejsc na podium, a także imponujące trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Ponadto kierowca zespołu, Sascha Lenz, zdobył prestiżową nagrodę Driver's Driver Award, przyznawaną przez innych zawodników FIA ETRC, w uznaniu jego indywidualnych osiągnięć w całym sezonie.
W tym sezonie 36-letni Niemiec weźmie udział w ośmiu rundach na renomowanych torach w całej Europie, w tym na kultowym Nürburgring i Le Mans, przed finałowym wyścigiem na Circuito de Madrid Jarama w Hiszpanii 5 października 2024 r.

W nadchodzącym sezonie FIA ETRC zostanie wprowadzona seria zmian technicznych nakazanych przez organ zarządzający FIA, w tym wymóg nowej mieszanki opon i nowe ograniczenia dotyczące przednich osi. Będzie to najbardziej kompleksowy zestaw zmian technicznych w najnowszej historii, który znacząco zmieni charakterystykę każdej ciężarówki, zwłaszcza w zakresie hamowania i reakcji zawieszenia.

MAN TGS z większym potencjałem

Wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie oprogramowania symulacyjnego, Apollo Tyres analizowało i definiowało najlepsze ustawienia przez cały rok, aby pomóc w opracowaniu innowacyjnej nowej osi, która zapewnia ciężarówce MAN TGS zespołu wysoki poziom stabilności podczas pokonywania zakrętów i przy dużych prędkościach. Przedstawiciele firmy twierdzą, że SL Apollo Tyres Trucksport jest w stanie zapewnić sobie zwycięstwa od pierwszych etapów mistrzostw.

– Zdobycie wielu miejsc na podium w zeszłym sezonie było oszałamiającym wynikiem dla Saschy i zespołu – mówi Yves Pouliquen, szef grupy ds. sprzedaży i marketingu w Apollo Tyres Europe. – Ciężko pracowali nad udoskonaleniem ciężarówki i wdrożeniem ulepszeń, aby w 2024 roku rywalizować o jeszcze więcej zwycięstw w wyścigach. Dzięki cennym doświadczeniom zdobytym w trudnym debiutanckim sezonie, jesteśmy pewni, że jesteśmy w stanie osiągnąć nowe, ambitne cele. (red)

Fot. Apollo Tyres

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.