Wiadomości z rynku

wtorek
21 maja 2024

Współpraca Krone z platformą telematyczną RIO

Wymiana danych naczep i ciężarówek bez konieczności doposażenia w sprzęt
14 maja 2024

Współpraca umożliwia przedsiębiorstwom transportowym natychmiastowe przesyłanie danych naczep z Krone Telematics na platformę RIO Fot. Krone

 
Krone i platforma logistyczna RIO uzgodniły szeroką współpracę w celu przyspieszenia rozwoju swoich usług cyfrowych. Partnerstwo stanowi centralny element sieci danych pojazdów zarówno dla Krone Telematics, jak i RIO. Celem jest uproszczenie komunikacji pomiędzy ciężarówkami i przyczepami oraz ułatwienie planowania tras dla dyspozytorów.
Współpraca umożliwia przedsiębiorstwom transportowym natychmiastowe przesyłanie danych naczep z Krone Telematics na platformę RIO.

Potencjał cyfryzacji można wykorzystać tylko wspólnie

RIO specjalizuje się w dostarczaniu telematyki, usług zarządzania transportem i komunikacji z kierowcami dla firm spedycyjnych i transportowych z jednego źródła, niezależnie od producenta pojazdu. W szczególności firmy transportowe mogą mieć dostęp do połączonych danych o pozycji swoich samochodów ciężarowych z RIO i naczep firmy Krone Telematics w przeglądzie floty na jednej cyfrowej mapie lub udostępniać klientom poszczególne pozycje pojazdów za pośrednictwem łącza. Dalsze dane telematyczne będą pojawiać się sukcesywnie w ciągu roku.
Maximilian Birle, dyrektor Krone Telematics & Digital Services:
– Dzięki nowej współpracy z RIO poszerzamy dostęp do produktywnych usług cyfrowych dla naszych klientów. Dzięki wygodnej integracji danych pojazdów ciężarowych i naczep, Krone może jeszcze bardziej zwiększyć wydajność swoich klientów w sektorze transportu i w ten sposób pomóc im jeszcze lepiej radzić sobie z rosnącymi wyzwaniami nowoczesnych łańcuchów dostaw.

Jan Kaumanns, dyrektor generalny RIO:
– Nie ma wątpliwości, że pełny potencjał cyfryzacji można wykorzystać tylko wspólnie. Integracja danych pochodzących od producentów OEM bez konieczności modernizacji sprzętu, którą wdrażamy wspólnie z Krone, stanowi prawdziwą wartość dodaną i oferuje firmom transportowym praktyczną podstawę do cyfryzacji procesów transportowych. To partnerstwo stanowi kamień milowy dla RIO, ponieważ wszystkie istotne marki pojazdów użytkowych są zintegrowane na naszej platformie z Krone.

O RIO

RIO to firma programistyczna z siedzibą w Monachium, specjalizująca się w usługach cyfrowych w branży logistycznej i transportowej. Portfolio produktów obejmuje różnorodne rozwiązania w chmurze oparte na współpracy dla dostawców usług transportowych i spedytorów, w tym oferty niezależne od OEM w obszarach telematyki, zarządzania transportem i komunikacji z kierowcami. Flagowym produktem jest modułowy system zarządzania transportem (TMS) Cartright wraz z aplikacją sterownika Pocket Driver, który został opracowany specjalnie dla małych i średnich firm. Centralną usługą dla spedytorów jest oparte na chmurze rozwiązanie dla łańcucha dostaw, które umożliwia dostawcom, usługodawcom logistycznym i firmom przemysłowym bezpieczną wymianę odpowiednich danych i efektywniejszą organizację procesów logistycznych pomiędzy przedsiębiorstwami. RIO jest spółką zależną TRATON GROUP i zatrudnia około 130 osób w swoich zakładach w Monachium i Paderborn. Każdego dnia firma przetwarza średnio 115 milionów komunikatów o statusie z 210 tys. pojazdów dla ponad 82.500 użytkowników. (red)

Maximilian Birle, dyrektor Krone Telematics & Digital Services Fot. Krone

Jan Kaumanns, dyrektor generalny RIO Fot. RIO

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.