Wiadomości z rynku

środa
17 lipca 2024

Odmienione Ople Combo, Vivaro i Movano

Innowacyjna gama samochodów dostawczych
21 czerwca 2024

Opel Combo Electric Fot. Opel

 
Nowa generacja trzech samochodów dostawczych Opla jest gotowa. Kompaktowe Combo, średniej wielkości Vivaro i duże Movano są już dostępne na zamówienie.

Każdy model wyróżnia się nową stylistyką nadwozia i przeprojektowanym kokpitem, natomiast wersje z napędem elektrycznym – jak zapewnia producent – będą nadal zapewniać wiodący w swojej klasie zasięg. Nowy Movano Electric może przejechać na jednym ładowaniu do 420 kilometrów (wg WLTP). Jest to możliwe dzięki najnowocześniejszym technologiom akumulatorów i udoskonaleniom, takim jak zwiększona wydajność napędu. Nowe Combo Electric, Vivaro Electric i Movano Electric oferują również pełną zdolność operacyjną swoich odpowiedników z silnikami spalinowymi.
Samochody dostawcze Opla będą dostępne nie tylko z lokalnie bezemisyjnym napędem elektrycznym lub silnikami spalinowymi. Do Vivaro HYDROGEN dołączy nowe Movano z wodorowymi ogniwami paliwowymi, które uzupełni gamę alternatywnych napędów jako innowacyjne Movano HYDROGEN.

Zmiany na zewnątrz i w środku

Nowe modele lekkich samochodów dostawczych marki z logo Blitz będą od razu rozpoznawalne dzięki nowej, specyficznej dla gamy LCV interpretacji przedniego pasa Opel Vizor, znanego z najnowszych samochodów osobowych tej marki. Vizor integruje logo marki z charakterystyczną przednią sygnaturą świetlną, tworząc jedną wizualną całość, która rozciąga się na całej szerokości przedniego pasa samochodu.
Oprócz stylistyki nadwozia odświeżono wnętrze Combo, Vivaro i Movano. Do najważniejszych elementów odświeżonego kokpitu należą nowe, bezprzewodowe systemy informacyjno-rozrywkowe kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto z kolorowymi wyświetlaczami o przekątnej do 10 cali.

Vivaro Electric Fot. Opel

 

Systemy wspomagania kierowcy

Nowa generacja Combo, Vivaro i Movano to także liderzy, jeśli chodzi o systemy wspomagania kierowcy. Combo po raz pierwszy wprowadza do swojego segmentu adaptacyjne, nieoślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED®. Nowe Movano umożliwia zautomatyzowaną jazdę poziomu 2 – po raz pierwszy w historii modelu. W zależności od modelu dostępnych jest aż 21 najnowocześniejszych systemów wspomagających kierowcę, które czynią długą podróż oraz manewry w terenie lub w mieście łatwiejszymi i bezpieczniejszymi.

Dostępna jest szeroka gama wariantów: jak zwykle trio lekkich samochodów dostawczych występuje w różnych długościach i wysokościach, a także w licznych wariantach nadwozia. (red)

Movano Electric Fot. Opel

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.