Wiadomości z rynku

środa
17 lipca 2024

Pomogą w poruszaniu się po Paryżu w czasie olimpiady

TomTom uruchamia specjalną edycję TomTom Traffic Index
11 lipca 2024

Żródło: TomTom

 
TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, uruchomił specjalną edycję swojego Traffic Index dla Paryża, który spodziewa się napływu turystów i samochodów w związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi.
Specjalna strona umożliwia użytkownikom zapoznanie się z warunkami na drogach w Paryżu w czasie rzeczywistym, wskazując im poziom zatłoczenia w porównaniu z normalnym ruchem oraz otrzymanie informacji real-time na temat czasu podróży.
Paryż przeszedł znaczną transformację w obszarze infrastruktury drogowej. W pierwszej połowie 2024 r. na mapach TomTom w całym obszarze metropolitalnym wprowadzono ponad 2.000 zmian (to więcej niż w jakimkolwiek innym mieście) w instrukcjach manewrowania, takich jak zmiany w przepływie ruchu czy zasady skrętów.
Zgodnie z najnowszym raportem TomTom Traffic Index, Paryż jest jednym z najbardziej zatłoczonych miast na świecie. W związku z tym ze względu na spodziewane, dodatkowe miliony odwiedzających, sprawne zarządzanie ruchem jest jeszcze bardziej niezbędne. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2024 r. warunki drogowe będą inne niż zazwyczaj, ze względu na obszary o ograniczonym ruchu, zamknięcia dróg w stolicy Francji i okolicach oraz specjalnie zarezerwowane pasy dla urzędników, sportowców i pojazdów bezpieczeństwa.

Zmiany wprowadzają na bieżąco

Dzięki ścisłej współpracy z Francuskim Ministerstwem Transportu i władzami drogowymi Paryża, TomTom otrzyma wszystkie decyzje dotyczące zarządzania ruchem. Firma ma specjalny zespół pracujący 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby wprowadzić te informacje do mapy. TomTom, który dostarcza swoje usługi oparte na lokalizacji wielu producentom, specjalistom ds. mobilności i twórcom aplikacji, będzie zgłaszać wszystkie zdarzenia drogowe, zamknięcia i blokady, aby umożliwić uczestnikom ruchu drogowego i zawodowym kierowcom sprawne poruszanie się w czasie Igrzysk po odmienionym Paryżu.

DiRIF korzysta z platformy PTV Group

DiRIF (Direction des Routes d'Île-de-France), organ zarządzający autostradami w obszarze metropolitalnym Paryża, od kilku miesięcy korzysta z platformy danych o ruchu drogowym od PTV Group, jednego z wiodących na świecie dostawców oprogramowania do planowania, symulacji i zarządzania ruchem w czasie rzeczywistym, zasilanego danymi TomTom Traffic. Platforma ta umożliwia DiRIF lepsze informowanie uczestników ruchu o aktualnych warunkach drogowych, czasach podróży lub zamknięciach dróg. DiRIF zintegrował również te dane ze swoją platformą trafficową – Sytadin.fr. Jest to usługa online, która zapewnia kierowcom informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

Zaangażowanie TomTom wykracza poza Igrzyska Olimpijskie. Firma planuje dostarczać aktualizacje informacji o ruchu drogowym oraz zamknięciach dróg także po zakończeniu okresu letniego. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.