Wiadomości z rynku

środa
17 lipca 2024

Ponad 100 naczep Wielton dla firmy AGROMEX

94 kurtynowe typu MEGA z systemem intermodalnym oraz 12 rozsuwanych podkontenerowych
8 lipca 2024

Fot. Wielton

 
Firma AGROMEX sp. j. po raz kolejny zakupiła pojazdy wieluńskiego producenta. Zamówienie dotyczy wyprodukowania 94 naczep kurtynowych typu MEGA z systemem intermodalnym oraz 12 rozsuwanych naczep podkontenerowych.
Odbiory pojazdów zaplanowano do końca 2024 roku.

Curtain Master MEGA pozwala kombinować

Dedykowana do transportu kombinowanego naczepa Curtain Master MEGA z systemem intermodalnym (typu hukepack) sprawdzi się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych, np. z przemysłu motoryzacyjnego i ładunków wymagających szczelności, trwałości i dużej pojemności załadunkowej, jak napoje, opony, sprzęt AGD czy pojemniki gitterbox. Pojazd ten pozwala na transport towaru o wysokości 3 m, a jego całkowita kubatura wynosi około 100 m3. Niska masa własna naczepy - od 6.300 kg oraz możliwość przewożenia jej koleją czy promem istotnie wpływają na obniżenie kosztów jej eksploatacji. Curtain Master Mega to pojazd dedykowany do transportu intermodalnego dzięki wzmocnionej ramie i rozłącznemu zawieszeniu pneumatycznemu, a także zastosowaniu ergonomicznych rozwiązań, jak składany zderzak. Posiada odpowiednie wzmocnienia w podwoziu, umożliwiające przeładunek pionowy, tj. cztery punkty chwytania „grab handles”, rozmieszczone zgodnie z normą UIC 596-5 i wzmocnioną tablicę przyłączeniową, która jest chroniona dodatkowymi odbojami gumowymi. Tylne obrzeże chronione jest rolkowymi odbojami narożnymi, a umiejscowienie ośmiu uchwytów promowych na podwoziu dodatkowo umożliwia transport naczepy promem, zwiększając możliwości jej wykorzystania w transporcie mieszanym.

AGROMEX: z Wieltonem im po drodze

– Cieszy nas fakt, że wieloletnia współpraca Wieltonu z firmą AGROMEX się rozwija i zaowocowała kolejnym zamówieniem – powiedział Ireneusz Golec, dyrektor regionalny – sprzedaż flotowa, Wielton S.A. – Wspólne opracowywanie nowych rozwiązań jak i kooperacja w zakresie testowania nowych pojazdów są szczególnie cenne i pozwalają jeszcze bardziej zrozumieć aktualne potrzeby jak i wyzwania z którymi mierzą się przewoźnicy. Zdajemy sobie sprawę jak ważny obecnie jest rozwój transportu intermodalnego, wykorzystującego przewóz naczep za pomocą kolei i ile korzyści za sobą niesie, dlatego w naszym portfolio znaleźć można m.in. naczepy wyposażone w system intermodalny czy systemy wymienne.

AGROMEX to rodzinna firma działająca od ponad 30 lat w branży transportowej. Specjalizuje się w międzynarodowym oraz krajowym transporcie drogowym oraz intermodalnym. Od 2021 roku w swojej działalności wykorzystuje zeroemisyjne paliwo (bio-LNG) do napędzania pojazdów. Zespół firmy to 160 pracowników. Flota spółki składa się łącznie ze 120 pojazdów i 180 naczep, w tym znaczna jej część to naczepy MEGA dedykowane do transportu intermodalnego, które od 2013 roku z powodzeniem przewożą różne ładunki koleją. W ostatnim czasie firma AGROMEX poszerzyła działalność o własne kolejowe połączenie intermodalne na trasie Karsznice – Rotterdam.

– Kooperację z firmą Wielton rozpoczęliśmy 26 lat temu, kupując pierwsze naczepy kurtynowe typu Mega wieluńskiego producenta – dodał Jacek Fraszka, współwłaściciel firmy AGROMEX. – Kierujemy się podobnymi wartościami, a szczególnie ważne dla naszych firm są zrównoważony rozwój oraz stałe poszukiwanie nowych rozwiązań. Najnowszą inwestycją zrealizowaną w firmie AGROMEX jest uruchomienie własnego połączenia kolejowego, za pomocą którego realizowany będzie intermodalny transport z Karsznic do Rotterdamu. Pierwszy transport wyruszył 10 kwietnia.

Unikatowe naczepy podkontenerowe

Flotę firmy AGROMEX zasilą także naczepy podkontenerowe Container Master R2 marki Wielton, które mogą być rozsuwane mechanicznie lub za pomocą systemu pneumatycznego. Są to naczepy lekkie (od 4.810 kg), wykonane z wytrzymałej stali S700. Trzy konfiguracje ramy umożliwiają transport szerokiego wachlarza kontenerów, w tym 20, 2x20, 30, 40, a także 45’’ bez zezwoleń. Model ten wyposażony jest w przykręcane stalowe podesty czy dodatkowe oboje na linii zamków. Przód i tył naczepy są wysuwane, a w standardzie dostępne są dwie pozycje sworznia i wysokości siodła (1.090/1.170 mm). Unikatową cechą produktu jest to, że kontenery 20’ mogą być rozładowywane zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.
Współpraca firm AGROMEX i Wielton rozpoczęła się w 1998 roku. Łącznie do tej pory spółka zakupiła ponad 200 pojazdów wieluńskiego producenta. (red)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.