Znalezione artykuły: 10

 • Citroen Jumper kombi 30 L1H1 - komfort z tyłu Citroen Jumper kombi 30 L1H1 - komfort z tyłu 2009-06-19
  Chcesz mieć dobrze wyposażony 9-osobowy busik? To może być Citroen Jumper kombi, ale lepsze wyposażenie trochę kosztuje. No i nie planuj wycieczek po dziurawych drogach. Plusy Citroena to: Plusy dość dynamiczny i niezachłanny na paliwo silnik, wyciszenie silnika, sześciobiegowa skrzynia, estetyczne wykończenie wnętrza, dobre wspomaganie kierownicy, hamulce jak brzytwa, wygodne, osobne fotele w 2. i 3. rzędzie oraz dużo schowków. Minusów jest znacznie mniej, ale trzeba po tej stronie wymienić: nie dość komfortowe zawieszenie, drzwi przesuwne tylko z jednej strony, niezbyt wygodny podwójny fotel pasażerski z przodu i brak regulacji kątowej kierownicy.
  Czytaj całość
 • DAF LF Edition 2009 z silnikami Paccara DAF LF Edition 2009 z silnikami Paccara 2009-06-19
  Pod hasłem "Ewolucja nigdy się nie kończy" DAF wprowadza na rynek modele Edition 2009 dystrybucyjnej ciężarówki LF. Unowocześnione wnętrze (m.in. nowe siedzenia) zapewnia większą wygodę kierowcy, zaś wyższą efektywność uzyskano dzięki modernizacji układu napędowego. Nowością są silniki Paccar - czterocylindrowy 4.5 o mocy 210 KM i sześciocylindrowy 6.7 o mocy 300 KM. Produkcja unowocześnionej serii DAF LF rozpocznie się w lipcu 2009 r.
  Czytaj całość
 • DAF unowocześnia serię LF DAF unowocześnia serię LF 2009-06-19
  Pod hasłem "Ewolucja nigdy się nie kończy" DAF wprowadza na rynek modele Edition 2009 dystrybucyjnej ciężarówki LF. Unowocześnione wnętrze (m.in. nowe siedzenia) zapewnia większą wygodę kierowcy, zaś wyższą efektywność uzyskano dzięki modernizacji układu napędowego. Nowością są silniki Paccar - czterocylindrowy 4.5 o mocy 210 KM i sześciocylindrowy 6.7 o mocy 300 KM.
  Czytaj całość
 • Leasing również z odliczeniem Leasing również z odliczeniem 2009-06-19
  Nie tylko te firmy, które kupiły auto z kratką, mogą pomniejszyć swój podatek o cały VAT, także te, które korzystają z takiego auta w leasingu. Tak wynika z orzeczeń wydanych już po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, m.in. przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie z 12 marca oraz WSA w Lublinie.
  Tagi:   trendy rynkowe
  Czytaj całość
 • Liebherr prezentuje nowe koparki gąsienicowe Liebherr prezentuje nowe koparki gąsienicowe 2009-06-19
  Niemiecki Liebherr rozszerzył swoją ofertę koparek gąsienicowych o trzy kolejne modele nowej szóstej generacji. Nowe koparki to R 906 Litronic o masie roboczej od 21,7 do 23,3 t, R 916 Litronic o masie od 23,7 do 26,4 t oraz R 926 Litronic od 25,7 do 27,1 t. Maszyny w wersji Classic przeznaczone są do prowadzenia typowych prac ziemnych. Wersja Advanced zapewnia osiągi pozwalające pracować w najtrudniejszych warunkach, tj. kopalniach surowców skalnych, przy pracach wyburzeniowych itp.
  Czytaj całość
 • MAZ - jakość rodem z Białorusi MAZ - jakość rodem z Białorusi 2009-06-19
  Ciężarówki i autobusy MAZ są stale modernizowane. Egzemplarze sprzed kilku lat znacznie różnią się od obecnie oferowanych. Wśród nowinek MAZ-a trzeba wymienić wywrotkę MAZ 650119. Jest ona wyposażona w silnik Mercedesa. W porównaniu do konkurencji nie jest zbyt droga. Kosztuje 290 tys. zł netto. Innym modelem fabryki z Mińska godnym uwagi jest napędzany jest silnikiem MAN o pojemności 6,87 l i mocy 250 KM, MAZ 5340V4. Wyposażono go w 9-biegową przekładnię ZF. Importer chce nim zainteresować przede wszystkim przedsiębiorstwa komunalne. Nowością jest również autobus MAZ 203076. Może on pomieścić 101 osób.
  Czytaj całość
 • Mercedes MK/SK - wibracje wciąż w cenie Mercedes MK/SK - wibracje wciąż w cenie 2009-06-19
  Poprzednik Actrosa to pojazd ceniony za ogromną wytrzymałość, użytkownicy ganią go jednak za niski komfort. Na rynku zaczyna także brakować ciekawych egzemplarzy, a te, które są, mają wysokie ceny. Do zalet tego samochodu ciężarowego, oprócz dużej wytrzymałości trzeba dodać fakt, że można do niego dokupić tanie części zamienne, a Mercedes jest łatwy do odsprzedaży. Minusy to natomiast słabe resorowanie szoferki i wysokie ceny zakupu.
  Czytaj całość
 • Mitsubishi L200 nagrodzone Mitsubishi L200 nagrodzone 2009-06-19
  Innowacyjna koncepcja produktu, specyfikacja, stosunek ceny do jakości, niezawodność i niskie koszty utrzymania to cechy, dzięki którym Mitsubishi L200 otrzymało nagrodę Van Fleet World Award. To już czwarte wyróżnienie z rzędu przyznane pikapowi Mitsubishi.
  Czytaj całość
 • Osobowe czyli ciężarowe Citroeny Osobowe czyli ciężarowe Citroeny 2009-06-19
  Citroeny C5 Tourer, C4 Picasso i Nemo Combi to kolejne modele, które uzyskały homologację ciężarową. Firma zwraca uwagę, że nowe C5 w wersji Tourer mieszczące cztery osoby może jednocześnie przewozić ładunek o masie przekraczającej 550 kg. Minivan C4 Picasso z homologacją jest także proponowany w wersji czteroosobowej.
  Czytaj całość
 • Łańcuchy w regresie Łańcuchy w regresie 2009-06-19
  Łańcuchy ochronne na koła dużych ładowarek pracujących w kopalniach odkrywkowych w Polsce dobrze się przyjęły, trochę dlatego, że ciężko było o opony do nich i trzeba było oszczędzać posiadane gumy. Teraz, gdy dostępność opon do maszyn poprawiła się, a nowych ładowarek kupuje się mniej niż przed rokiem, łańcuchy nie są już tak popularne. Według fachowców w niektórych wypadkach łańcuch ochronny na oponie ładowarki może wydłużyć jej żywotność nawet niemal trzykrotnie, z pięciu tysięcy motogodzin do 14 tys. Firmy pracujące na wysokiej jakości firmowych oponach, których ceny do największych maszyn mogą oscylować w okolicach 100 tys. zł za komplet, zdają sobie sprawę z tego, że warto zainwestować w łańcuchy. Z drugiej strony koszt dużych markowych łańcuchów jest zbliżony do ceny kompletu opon.
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi