Wiadomości z rynku

środa
17 lipca 2024

Mercedesy Actros i Atego dla Grupy Raben

Logistyka. Wielka transakcja flotowa
05.11.2010 00:00:00
130 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz zostało sprzedanych Grupie Raben i jej przewoźnikom. Jest to największa tego typu transakcja na samochody z gwiazdą w Polsce. Grupa Raben, znany na polskim rynku operator logistyczny, już w przeszłości kupował samochody tej marki. Nowe samochody ciężarowe, które kupiła Grupa Raben to modele Mercedesa - Actros i Atego. Mercedes-Benz Polska i Grupa Raben są członkami stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (www. pbd.org.pl), mającego na celu zmniejszenie liczby i kosztów wypadków drogowych. Mercedes-Benz Polska wspiera kampanię społeczną Grupy Raben pn. "Transport jest potrzebny".
130 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz zostało sprzedanych Grupie Raben i jej przewoźnikom. Jest to największa tego typu transakcja na samochody z gwiazdą w Polsce. Grupa Raben, znany na polskim rynku operator logistyczny, już w przeszłości kupował samochody tej marki. Sprzedającym jest Mercedes-Benz Warszawa, spółka należąca do koncernu Daimler AG.
Grupa Raben jest wiodącym operatorem logistycznym na europejskim rynku. Według Marka Kortyli, dyrektora Raben Transport, wybór Mercedesa podyktowany był parametrami ekonomicznymi, ekologicznymi i niezawodnością produktu: - Mercedes przedstawił nam atrakcyjną ofertę z kalkulacją TCO (total costs of ownership), obejmującą cenę zakupu, gwarantowaną wartość odkupu, zużycia paliwa oraz 3-letnią pełną gwarancję. Ponadto, bezpośredni sprzedający, czyli Mercedes-Benz Warszawa, zaproponował elastyczne terminy dostawy.
- Grupa Raben to niezwykle wymagający klient. Operuje na 10 rynkach naszej części Europy, doskonale zna realia rynku polskiego. Dlatego niezmiernie cieszę się, że udało nam się przedstawić atrakcyjna ofertę - mówi Sławomir Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. - Actros to ciężarówka oferująca najnowocześniejsze rozwiązania transportowe, najwyżej oceniona zarówno przez profesjonalne jury konkursów "Truck of the Year" i "Ciężarówka Roku" w Polsce (2009), jak i naszych klientów. Natomiast Atego gwarantuje niskie zużycie paliwa, niezawodność i zwrotność, cechy niezwykle istotne w ruchu dystrybucyjnym, czyli dostawach towarów na terenach zurbanizowanych.
Mercedes-Benz Polska i Grupa Raben są członkami stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (www. pbd.org.pl), mającego na celu zmniejszenie liczby i kosztów wypadków drogowych. Mercedes-Benz Polska wspiera kampanię społeczną Grupy Raben pn. "Transport jest potrzebny" (www.transport-jest-potrzebny.pl).
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.