Ciągniki siodłowe

Kategoria
Cena
Rok produkcji 45
Kraj
Ilość osi
Przebieg 44
Informacje dodatkowe
Hamulce
Kabina
Zawieszenie

Renault Premium

Marka pojazdów ciężarowych Renault Premium to własność francuskiego koncernu Renault Trucks. Cieszy się dużą popularnością na rynku tego segmentu. To samochody przeznaczone głównie do pokonywania średniej długości dystansów. Nie oznacza to jednak, że nie są one wykorzystywane w transporcie dalekobieżnym.

Czym wyróżniają się samochody ciężarowe marki Renault Premium? Oprócz niewygórowanej ceny, jak na swoją klasę, cenione są także ze względu na swoją wysoką wytrzymałość. Posiadają kabiny o różnej wysokości i długości, w tym także kabinę typu single, przeznaczoną dla jednego kierowcy, bez miejsca dla pasażera.

Ciągniki siodłowe Renault Premium

Ciągniki siodłowe marki Renault Premium ulegały ciągłej modernizacji, dzięki czemu komfort jazdy i wydajność sukcesywnie się poprawiały. Zmianie ulegały nie tylko i silniki, ale też design pojazdu. Co więcej, wprowadzono kolejne odmiany modelu Premium, przeznaczone do różnych zadań transportowych.

Na początku modele Renault Premium były wyposażone w silniki słabsze, nieprzekraczające 400 KM, jednak w kolejnych latach wprowadzono silnik o mocy 412 KM. Następnie pojawiły się silniki o pojemności 11 litrów i mocy 410-460 koni. Wprowadzono też nową skrzynią biegów, sterowaną dźwignią przy kierownicy.

Używane ciągniki Renault Premium

Mimo atrakcyjnej relacji jakości do ceny nowych ciągników Renault Premium, dla niektórych nowe samochody tej marki są nadal nieosiągalne. Zresztą nie każdy też potrzebuje nowego pojazdu, dlatego szuka ciekawych propozycji cenowych na rynku wtórnym. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi truck.pl, który w swojej ofercie posiada między innymi używane ciągniki siodłowe Renault Premium w dobrym stanie technicznym – warto z tego skorzystać!

Sortuj po:
Waluta:
Wynik wyszukiwania: 45
 • Mercedes Actros i Renault Premium najlepsze Mercedes Actros i Renault Premium najlepsze Samochody ciężarowe w teście flotowym firmy spedycyjnej 2010-10-29
  Dwaj producenci samochodów ciężarowych pochwalili się zwycięstwem w trzyletnim teście flotowym siedmiu ciężarówek różnych marek, przeprowadzonym przez firmę spedycyjną Fehrenkötter Transport & Logistik GmbH w Niemczech. Mercedes Actros triumfuje w punktacji ogólnej "Total Performance", a Renault Premium w kategorii "Koszty eksploatacji". Przed trzema laty niemiecka firma nabyła ciągniki siodłowe siedmiu największych marek w Europie: DAF XF, Iveco Stralis, MAN TGA, Mercedes-Benz Actros 2, Renault Premium, Scania R i Volvo FH, i rozpoczęła długotrwałe testowanie ich jakości w warunkach codziennej eksploatacji.
  Czytaj całość
 • Jaki jest Renault Premium Lander Jaki jest Renault Premium Lander Renault Premium Lander, podwozia konstrukcyjne (od 2004 r.) 2010-08-06
  Ciągniki siodłowe Lander to nie typowe maszyny budowlane. Najlepiej sprawdzają się na utwardzonych drogach. Typowe awarie takich ciężarówek nie omijają tego modelu, rzadko jednak są na tyle poważne, aby unieruchomić pojazd. Silniki dCi w które wyposażone są samochody ciężarowe Renault Premium Lander powstały we współpracy z Volvo. Mają bardzo dobrą opinię. Rzadko zdarzają im się awarie.
  Czytaj całość
 • Ekonomicznie Renault Premium Optifuel Ekonomicznie Renault Premium Optifuel Finał II edycji Optifuel 2010-07-09
  Marcin Narloch z firmy Mor-Trans z Trójmiasta zwyciężył w drugiej edycji konkursu Optifuel, organizowanego przez Renault Trucks Polska. Okazał się najbardziej wszechstronnym kierowcą, mistrzem ekonomicznej jazdy i... obronił ubiegłoroczny tytuł! Uczestnicy zawodów ekonomiczną jazdą popisywali się siedząc za kierownicą Renault Premium Optifuel 460 DXi. Renault Magnum próbowali swoich sił jeżdżąc z zasłoniętym licznikiem.
  Czytaj całość