Wiadomości z rynku

Autor: RED
Zdjęcia: arch.
Auto Market Truck, nr /2015 (1063)
z dnia 2015-06-12

Stowarzyszenie Partnerów Serwisowych MAN - wybierz najwyższą jakość

FIRMY
Stowarzyszenie Partnerów Serwisowych MAN - wybierz najwyższą jakość

Serwis autoryzowany - to zupełnie inne, zdecydowanie wyższe standardy, dostępne dla każdego transportowca

Coraz częściej klienci przekonują się, że warto nie tylko zakupić pojazd marki MAN, ale w dalszym ciągu pozostać we współpracy z jej autoryzowaną siecią serwisową.
W serwisach niezależnych możliwości przeprowadzenia poprawnej diagnozy i efektywnej naprawy są zdecydowanie niższe, niż w warsztacie autoryzowanym. Ten bowiem wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt i dysponuje wykwalifikowanym personelem. Jego pracownicy odbywają okresowe szkolenia techniczne. W ofercie stacji autoryzowanej znajduje się pełny zakres usług serwisowych.
Kolejna korzyść to szybka pomoc serwisu macierzystego w przypadku powstania awarii w trasie, również poza granicami kraju. Gwarancja udzielona przez dany serwis sieciowy obowiązuje w innym serwisie autoryzowanym. Przy tym jest to gwarancja w systemie 24h, z możliwością naprawy bezgotówkowej.
Istnieją inne jeszcze formy korzystnej
dla firm transportowych współpracy z serwisami autoryzowanymi, dotyczące również aut po okresie gwarancji. Są one wsparciem dla podmiotów z nich korzystających. Teraz szczególnie godne uwagi są programy promocyjne skierowane do klientów użytkujących pojazdy MAN starsze niż pięć lat. Należą do nich program "Dobre roczniki" i "Ecoline".
Kalkulacja napraw, jakiej dokonują warsztaty autoryzowane, odbywa się w oparciu o normy czasowe producenta, a nie o subiektywną ocenę czasochłonności danej usługi. Partnerska sieć serwisowa MAN realizuje również liczne akcje promocyjne. Przy tym dostępność części zamiennych i akcesoriów samochodowych osiąga najwyższy poziom - albo są one dostępne natychmiast, w magazynie danego serwisu, albo są sprowadzane z magazynu centralnego już na dzień kolejny. Do tego wszystkiego dochodzi obecna porównywalność cenników pomiędzy częściami oryginalnymi a tzw. zamiennikami - coraz częściej różnice zanikają.
Wraz z wprowadzaniem nowych, wyższych standardów sieć serwisowa MAN w Polsce zyskuje dziś nowe oblicze. Kolejne z wdrażanych systemy jakości m.in. oparte o normę ISO, ale też ujednolicone procesy serwisowe, programy lojalnościowe i doposażenia powodują, że świadczona przez serwis autoryzowany usługa jest o wiele efektywniejsza.
Zatem warto przekazać auto do obsługi w jednej z autoryzowanych stacji serwisowych MAN i zyskać bezpieczeństwo eksploatacji przy optymalnym poziomie kosztów usługi.
Najpopularniejsze tagi