Biuro Obsługi Klienta
  • Zamknij
  • Wpisz swój adres e-mail (lub login do portalu mojagielda.pl) oraz hasło
  • E-mail
  • Hasło
  • zapamiętaj mnie na tym komputerze
  • Zarejestruj się, aby móc przeglądać historię swoich zamówień oraz przyspieszyć proces dodawania ogłoszeń.
  • Rejestracja
  • Zapomniałeś hasło?
Autor:
Zdjęcia:
Auto Market Truck, 2019(3)
z dnia 2019-05-10

Żurawie Klaas od Lift Polska

Lekkie i o dużym udźwigu, czyli ekonomiczne rozwiązanie

 

 

 

 

Firma Lift Polska Sp. z o.o. jest oficjalnym dystrybutorem żurawi Klaas na polskim rynku od ponad 10 lat. Produkty Klaas to najnowsza technologia, nowoczesne rozwiązania oraz wszechstronność, dzięki którym zdobywają coraz większe uznanie i popularność wśród klientów na rynku europejskim oraz światowym.
Cechą charakterystyczną niemieckiego producenta jest wykonanie masztu w całości z aluminium o dużej wytrzymałości, co przekłada się na niską masę własną urządzenia oraz zapewnia duże wysięgi. Powyższa cecha odgrywa bardzo ważną rolę w ekonomice firmy. Dzięki temu, iż spalanie jest znacznie niższe, a eksploatacja takiego sprzętu dużo tańsza w porównaniu z tradycyjnym żurawiem stalowym o masie kilkudziesięciu ton, zaoszczędzamy pieniądze, które można przeznaczyć na inne inwestycje lub być bardziej konkurencyjnym na rynku. Co więcej, żurawie Klaas mogą zostać wyposażone w zasilanie elektryczne a tym samym oprócz ekonomiki zyskujemy urządzenie ekologiczne. Kolejny ważny aspekt to wyposażenie w podest roboczy do transportu ludzi, dzięki któremu wzrasta wszechstronność żurawia. Producent w swojej ofercie posiada modele, które różnią się przede wszystkim parametrami, ale też sposobem montażu, ponieważ dostępne są żurawie na przyczepie o masie własnej do 3,5 t oraz autach od 8 t do 26 t. Poniżej chcielibyśmy zaprezentować najwyższy dostępny model z oferty producenta Klaas.

K1003 RSX

Największy żuraw samojezdny Klaas K1003 RSX powstał z myślą o dużym udźwigu oraz znacznej wysokości haka - takie połączenie zapewnia znakomite osiągi. Maszyna ta jest niezastąpionym narzędziem na budowie, a dzisiaj wykorzystanie jej osiągów to nie tylko lekkie prace budowlane, lecz jest to wielozadaniowy specjalistyczny sprzęt. Jakie więc parametry i właściwości zadecydowały o jego uniwersalności?

Parametry techniczne

Konstruktorom udało się osiągnąć wysokie parametry przy niewielkiej jak na takie możliwości masie własnej całego żurawia wynoszącej maks. 26 ton w zależności od modelu auta. Żuraw Klaas K1003 RSX ma wysokość haka wynoszącą ponad 52 m, natomiast maksymalny udźwig wersji rozładunkowej wynosi aż 6 ton, przy czym udźwig roboczy to 3 tony. Takie parametry udźwigu pozwalają przenieść ładunek o wadze 1 tony na odległość aż 29,5 m a 250 kg na 44 m od osi obrotu. Dotychczas takie wartości były możliwe do osiągnięcia tylko przez duże 60-80-tonowe żurawie. Dodatkowo żuraw może zostać wyposażony w podest roboczy dwu- lub trzyosobowy, który zapewnia możliwość pracy na wysokości ponad 50 m. Żurawie tego typu zdobywają coraz większą popularność, ponieważ ich możliwości pracy to nie tylko dachy, lecz również konstrukcje szkieletowe, montaż hal i konstrukcji stalowych, jak również specjalistyczne prace na wysokościach.

Cechy konstrukcyjne

Konstrukcja żurawia Klaas K1003 RSX bazuje na najnowszym systemie masztu TFR, wykonanego ze stopu aluminium najwyższej klasy, możliwości teleskopowania masztu i wierzchołka żurawia z pilota, podporach w układzie V, automatycznym wypoziomowaniu podpór oraz podwójnych siłownikach wypadkowych i wierzchołka. Ważne jest również bezprzewodowe sterowanie żurawiem z pilota, dzięki któremu operator może dokładnie śledzić ruch ładunku oraz zastosowanie oszczędnych napędów zasilania, w tym również jako nowość oferowana jest hybryda, czyli możliwość pracy dźwigu na silniku spalinowym lub elektrycznym. Taki żuraw może zostać wyposażony w sztywny hak, który przeznaczony jest do montażu szkła za pomocą przyssawki.

Dystrybucja w Polsce

Lift Polska to firma z dużym doświadczeniem, która doskonale doradzi w sprawie wyboru odpowiedniego modelu. Posiada odpowiednie zaplecze do serwisowania tego sprzętu, wykwalifikowany personel oraz mobilny serwis, aby zapewnić pełną obsługę serwisową. Siedziba firmy znajduje się w Namysłowie (woj. Opolskie). Przedstawiciele firmy zapraszają chętnych na pokazy i prezentacje poprzez kontakt w stopce.
LIFT POLSKA
biuro: Kamienna 82B, 46-100 Namysłów
+48 796 388 026
biuro@lift-polska.pl | www.lift-polska