Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2019(2)
z dnia 28.06.2019

Ford Trucks wjeżdża do Polski

Q-Service Truck Sp. z o.o. jedynym dystrybutorem marki w naszym kraju

F-Max, flagowy ciągnik Ford Trucks

Partnerstwo Ford Trucks i Q-Service Truck Sp. z o.o. podpisane zostało 13 czerwca 2019 r. w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre w Warszawie

Ford Trucks oferuje także pojazdy budowlane

Ford Trucks widzi także swój udział w gospodarce komunalnej

Kolejna propozycja Ford Trucks – podwozie zabudowane jako cysterna

Na mocy zawartego porozumienia Q-Service Truck Sp. z o.o. stanie się jedynym importerem pojazdów Ford Trucks w naszym kraju. Firma zajmie się również dystrybucją części zamiennych oraz sprzedażą używanych ciężarówek.
Docelowo sieć dilerska Ford Trucks Polska obejmie dziesięć oddziałów zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów, a finalnie kolejnych dziesięć otrzyma autoryzację do napraw pojazdów.

Podpisanie umowy dystrybucyjnej

Partnerstwo Ford Trucks i Q-Service Truck Sp. z o.o. podpisane zostało 13 czerwca 2019 roku w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre w Warszawie. W wydarzeniu tym udział wzięli - Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars i Prokurent Q-Service Truck Sp. z o.o., Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o. oraz przedstawiciele Ford Trucks: Serhan Turfan, Ford Trucks Vice President i Emrah Duman, Director of International Markets. – Podpisanie umowy dystrybucyjnej z Ford Trucks jest wydarzeniem niecodziennym i to nie tylko dla nas – powiedział Sławomir Rybarczyk, Prezes Q-Service Truck. – Po wielu latach panowania siedmiu marek producentów pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 16 ton, na czwartym pod względem wielkości rynku w Europie, pojawił się nowy gracz. Dotychczasowe kompetencje zbudowane w obrębie działalności spółki Q-Service Truck, jakimi są sieć ponad 70 niezależnych warsztatów oraz funkcjonujący już model dystrybucji części, pozwolą w bardzo szybkim tempie na zbudowanie sprawnej struktury sprzedaży pojazdów marki Ford Trucks na terenie kraju. Taka współpraca świetnie wpisuje się w kierunek rozwoju działalności Grupy Kapitałowej Inter Cars, gdzie poprzez różne segmenty naszej działalności, tworzymy kompleksowy model obsługi klientów, oferując dostęp do gotowych produktów jakimi są pojazdy, części zamienne i usługi napraw. Jestem przekonany, że pojazdy Ford Trucks, w tym flagowy ciągnik F-MAX, poprzez swoje unikalne cechy użytkowe, pozwolą naszym krajowym przewoźnikom na utrzymanie konkurencyjnego poziomu usług transportowych Sławomir Rybarczyk dodał, że Q-Service Truck chce ruszyć ze sprzedażą pojazdów najszybciej jak to jest możliwe i we wrześniu przedstawić już kilku oficjalnych dilerów w Polsce. – Od pierwszego kontaktu z Q-Service Truck wiedzieliśmy, że mamy wspólną wizję i zbieżne DNA biznesowe, które pozwoli nam być dobrymi partnerami – powiedział Emrah Duman, Dyrektor ds. Rozwoju Rynków Międzynarodowych w Ford Trucks. – Współpraca ta zapewni nam najlepszą możliwą dystrybucję na terenie Polski, a także zagwarantuje szybki rozwój sprzedaży części oraz rozbudowę sieci posprzedażowej. Wspólnie z Q-Service Truck zapewnimy najwyższy poziom obsługi klienta, dostęp do serwisów oraz konkurencyjne rozwiązania dedykowane sprzedaży. Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z Q-Service Truck i wierzymy, że razem zmienimy rynek pojazdów ciężarowych. Emrah Duman dodał, że ciągnik Ford Trucks zdobył tytuł Ciężarówki Roku 2019, więc na ten moment jest to najlepsza ciężarówka dostępna na rynku. Biorąc pod uwagę, że 80 proc. rynku to przewóz międzynarodowy, F-Max będzie odgrywał na nim kluczową rolę. – Polski rynek jest bardzo duży w porównaniu do wszystkich innych wschodnich krajów – stwierdził na konferencji prasowej Serhan Turfan, Vice President Ford Trucks. – Obecnie sprzedawanych jest na nim około 25 tysięcy pojazdów, więc uważamy, że jest bardzo ważne, aby mieć swój udział w polskim rynku i dlatego chcemy być na nim obecni.

Ford Trucks – ekspansja w Europie

Ford Trucks to jeden z największych producentów samochodów ciężarowych na świecie. Firma produkuje całą gamę pojazdów - w tym ciągniki siodłowe, ciężarówki budowlane oraz pojazdy specjalistyczne. Sprawdzone rozwiązania w zakresie jakości, trwałości i wydajności to postawa międzynarodowej strategii firmy, konsekwentnie wdrażanej w życie od ponad pół wieku. Ford Trucks działa obecnie w całej Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Rosji, konsekwentnie rozwijając działalność na trzech kontynentach. Firma posiada już zbudowaną sieć obsługi posprzedażnej w Europie Zachodniej, a w chwili obecnej prowadzi negocjacje z dilerami na terenie Włoch, Portugalii i Hiszpanii. W czerwcu do tego strategicznego partnerstwa dołączyła również Polska z siecią dystrybucji Q-Service Truck.

Q-Service Truck – doświadczony partner

Q-Service Truck Sp. z o.o. to należąca do grupy Inter Cars SA firma będąca autoryzowanym przedstawicielem ZF Friedrichshafen AG w zakresie napraw skrzyń biegów. To również autoryzowany diler specjalizujący się w sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych marki Isuzu. W połowie czerwca portfolio firmy powiększyło się o dystrybucję pojazdów ciężarowych Ford Trucks. Firma Q-Service Truck Sp. z o.o., podpisując umowę importerską, została w ten sposób jedynym importerem tej marki w Polsce. Tym samym wybrane warsztaty zrzeszone w sieci Q-Service Truck zyskają możliwość autoryzacji marki Ford Trucks i serwisowania wszystkich modeli tegoż producenta.

RoadShow Ford Trucks rusza w Polskę

W związku z podpisaniem pomiędzy Ford Trucks a Q-Service Truck umowy importerskiej zakładającej sprzedaż pojazdów i dystrybucję części zamiennych na terenie Polski, obie firmy z miejsca rozpoczęły ścisłą współpracę marketingową. Jednym z jej pierwszych elementów jest tournée po naszym kraju ciężarówki szkoleniowej Ford Trucks. RoadShow Ford Trucks rozpoczął się 25 czerwca i potrwa do 5 lipca. W tym czasie nowy F-Max odwiedza pięć lokalizacji na Mazowszu. W pierwszym tygodniu ciężarówka stacjonuje w Czosnowie w siedzibie spółki Q-Service Truck, następnie wyruszy w trasę do Annopola, Wyszkowa, Sochaczewa i Grodziska Mazowieckiego – w każdym z tych miejsc zatrzymywała się będzie na terenie filii Inter Cars. Na spotkania organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedstawicieli firm transportowych, zarówno dużych przewoźników, jak i mniejsze firmy, dysponujące flotą składającą się z kilku samochodów, a także wszystkich miłośników ciężarówek, którzy chcieliby z bliska zapoznać się z Samochodem roku 2019. RoadShow Ford Trucks to możliwość dokładnego obejrzenia flagowego modelu marki – F-Maxa. Uczestnicy wydarzenia mogą zaczerpnąć fachowych informacji bezpośrednio od przedstawicieli Q-Service Truck, dowiedzieć się więcej na temat dystrybucji samochodów, a także poznać plany firmy związane z serwisowaniem pojazdów. Poza ciągnikiem siodłowym uczestnicy spotkań mają okazję poznać multimedialną naczepę Ford Trucks, w której odbywają się indywidualne spotkania i rozmowy, prezentowane są również filmy promocyjne, mające na celu jak najdokładniejsze ukazanie walorów nowej ciężarowej marki wprowadzanej na polski rynek. RoadShow Ford Trucks – plany najbliższych spotkań:
25-28 czerwca (godz. 10.00 – 17.00) Czosnów, ul. Gdańska 27
2 lipca (godz. 12.00 – 17.00) Warszawa, ul. Annopol 21
3 lipca (godz. 12.00 – 17.00) Wyszków, ul. Świętojańska 138
4 lipca (godz. 12.00 – 17.00) Sochaczew, ul. Spartańska 16
5 lipca (godz. 12.00 – 16.00) Grodzisk Mazowiecki, ul. Królewska 54B.