Wiadomości z rynku

Autor:
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2019(3)
z dnia 05.07.2019

„Gregory” Ostaszewski z sukcesami

Udane starty w French Truck Racing Championship

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski występuje we francuskim zespole Team 14, za kierownicą wyczynowego Renault Premium o mocy 1160 KM

"Gregory" już święci triumfy w French Truck Racing Championship

Ruszył tegoroczny sezon French Truck Racing Championship – francuskiej serii wyścigów ciężarówek. Grzegorz „Gregory” Ostaszewski zdobył m.in. 2. miejsce w kategorii młodzików i stanął dwa razy na podium na 3. pozycji w klasyfikacji wszystkich kierowców. Swoje wsparcie dla zawodnika na ten sezon potwierdziła firma DKV Euro Service.
Wyścigi ciężarówek przyciągają na europejskie tory wielotysięczne rzesze fanów. Wszystko wskazuje na to, że dzięki Grzegorzowi Ostaszewskiemu sport ten zamieszkał też w sercach Polaków. Grzegorz jest pierwszym w historii polskim zawodnikiem startującym z sukcesami w tej dyscyplinie. To wyjątkowe osiągnięcie, bo w przeciwieństwie do swoich konkurentów z toru „Gregory” na co dzień nie trenuje, lecz współprowadzi firmę transportową.

Trzeba przełamywać schematy

– Grzegorz to dla nas nieoszlifowany diament. Robi karierę sportową w zawrotnym tempie, a świat dopiero go odkrywa. Zdecydowaliśmy wesprzeć jego sportowy zespół Team 14, bo podziela to, w co wierzymy w DKV: trzeba inwestować w marzenia i w młodych, dążyć do celu, przełamywać schematy, starać się być pierwszym – mówi Anna Biekionis, Team Manager w firmie DKV Euro Service Polska, sponsorującej polskiego zawodnika. Kolejne starty to dowód na to, że Grzegorz skutecznie realizuje swoje marzenia. Ubiegłoroczny sezon French Truck Racing Championship zakończył na wysokim, 5. miejscu. W letniej turze zawodów aż 6-krotnie stawał na podium, zajmując od pierwszego po trzecie miejsce. Zdobył pierwsze miejsce na torze Magny - Cours i nagrodę Fair Play, a w jesiennej turze - jako pierwszy i jak dotąd jedyny Polak w międzynarodowych wyścigach ciężarówek - zwyciężył na torze wyścigowym w Albi. – U Grzegorza energia i pasja do sportów idą w parze z codzienną ciężką pracą w firmie transportowej. To nas ujęło. I mocno mu kibicujemy! - dodaje Anna Biekionis. – Nasza współpraca to dużo więcej niż umowa, w ramach której dotujemy finansowo Team 14. Staramy się pomóc Grzegorzowi zaistnieć w mediach oraz środowisku branżowym, wspierać promocyjnie i marketingowo, rekomendować innym partnerom. W tym sporcie bez dużego sponsora nie ma szans na rozwój, a Grzegorz bardzo chciałby wejść do kolejnej stawki międzynarodowej, tam budżety są znacznie większe. Wierzymy, że dzięki wspólnym wysiłkom za rok mu się uda.

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski

Ma 27 lat i swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął startując na motocrossowym motocyklu KTM w wieku 7 lat. Od 2005 roku startował na quadach. Udział w wyścigach ciężarówek jest dla niego kolejnym szczeblem w karierze kierowcy wyczynowego. Polak startuje w stawce 22 doświadczonych zawodników pod numerem 14. Jedyny polski kierowca ścigający się ciężarówkami występuje we francuskim zespole Team 14, za kierownicą wyczynowego Renault Premium o mocy 1160 KM. Starty Grzegorza sponsorują w tym roku m.in. Renault Trucks Polska oraz DKV Euro Service Polska.

Kalendarz 2019 Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA

18 i 19 maja: Grand Prix Camions du Castellet
22 i 23 czerwca: Grand Prix Camions de Nogaro
07 i 08 września: Grand Prix Camions de Charade
28 i 29 września: 24 Heures Camions Le Mans
12 i 13 października: Grand Prix Camions d’Albi.
FB Chamipionnat de France Camions:
https://www.facebook.com/championnatdefrancecamions
FB zawodnika:
https://www.facebook.com/gregoryostaszewski/
FB DKV Euro Service Polska:
https://www.facebook.com/dkveuroservicePL/
Najpopularniejsze tagi