Wiadomości z rynku

środa
17 lipca 2024

Scania R450 z tytułem Green Truck 2019

Bezkonkurencyjna w spalaniu i emisji CO2
9 sierpnia 2019

Scania R 450 nowej generacji jest uznawana za najbardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska pojazd ciężarowy w swojej klasie

Scania R 450 nowej generacji jest uznawana za najbardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska pojazd ciężarowy w swojej klasie. Prestiżowa nagroda Green Truck trafiła do Scanii po raz trzeci z rzędu. Green Truck 2019 to nagroda przyznawana przez redakcje „VerkehrsRundschau” oraz „Trucker”, renomowanych, niemieckich magazynów branżowych na podstawie wyników testów prasowych. W testach porównywano poziom zużycia paliwa trzynastu pojazdów. Scania R 450 okazała się bezkonkurencyjna. Przeciętne spalanie pojazdu było najniższe spośród wszystkich biorących udział w testach i wyniosło 23,25 l/100 km. Podobnie jeśli chodzi o emisję CO2, która wyniosła 738 g/km. Scania R450 osiągnęła przy tym wysoką średnią prędkość – 80,42 km/h. Pojazdy były porównywane na tej samej trasie o długości 353 km. – Ta nagroda to dla nas zaszczyt, tym bardziej, że została przyznana Scania po raz trzeci z rzędu. Tytuł Green Truck 2019 potwierdza to, o czym przekonali się już nasi klienci na całym świecie: Scania R 450 jest wyjątkowo ekonomicznym pojazdem, jeśli chodzi o zużycie paliwa – komentuje Alexander Vlaskamp, dyrektor Scania Trucks. Obecnie na polskich drogach porusza się już ponad 10 000 tys. pojazdów Scania nowej generacji. Od czasu wprowadzenia nowej gamy pojazdów tej marki na rynek w 2016 r., cieszą się one dużym uznaniem polskich klientów i fanów. Udział rynkowy Scanii w Europie w pierwszym kwartale 2019 r. osiągnął rekordowy poziom 19,1 proc.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.