Wiadomości z rynku

środa
17 lipca 2024

Gazowe Stralisy w Grupie STANDO

Iveco Poland dostarcza 20 ciągników
18 października 2019

IVECO Poland przekazało Grupie STANDO pierwszych 10 z zamówionych łącznie 20 ciągników siodłowych Stralis Natural Power o mocy 460 KM

IVECO Poland przekazało Grupie STANDO pierwsze 10 sztuk z zamówionych łącznie 20 ciągników siodłowych Stralis Natural Power o mocy 460 KM, wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy, wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (LNG). Uroczyste przekazanie odbyło się w siedzibie dealera IVECO CTC w Rudzie Śląskiej. Firma STANDO od ponad 25 lat dostarcza usługi logistyczne i transportowe płynnych produktów spożywczych. Posiada 85 nowoczesnych cystern spożywczych. Dostarczane pojazdy IVECO powiększają flotę STANDO do ponad 180 jednostek. Nowe ciągniki trafiły do transportu międzynarodowego. Zgodnie z zawartą umową, IVECO Poland zakończy dostawy dla Grupy STANDO na początku 2020 roku. Dostarczone pojazdy zostały wyposażone w zbiorniki LNG o pojemności 194 kg (540 litrów). Moc 460 KM i zasięg do 1600 km mają zapewnić nie tylko odpowiednie osiągi, lecz również oszczędność paliwa i obniżenie całkowitego kosztu posiadania pojazdów. Ciągniki wyposażono w automatyczną skrzynię biegów HI- -TRONIX, systemy wspomagające HI-CRUISE oraz retarder. Doposażone zostały również w automatyczną klimatyzację, klimatyzację postojową i aluminiowe felgi. Andrzej Stefanowski, prezes Grupy STANDO: - Podjęliśmy się testowania pojazdów ciężkich IVECO zasilanych skroplonym gazem ziemnym, pokonując w tym czasie prawie 8 tys. km na drogach krajowych oraz Europy Zachodniej. Największe wrażenie wywarł na nas imponujący zasięg IVECO Stralis LNG na jednym tankowaniu. Drugim ważnym elementem było dla nas bezpieczeństwo, które zawsze zapewniamy zarówno naszym pracownikom, jak też towarom naszych klientów. Nowoczesne systemy zastosowane w IVECO Stralis LNG zapewniają nam komfort w tym zakresie. Zrównoważony transport i ochrona środowiska, jaką dostarcza ekologiczny pojazd IVECO oraz kwestie ekonomiczne, a mam tu na myśli niższe zużycie paliwa niż w pojazdach zasilanych olejem napędowych, przekonały nas do inwestycji w technologię tej marki.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.