Znalezione artykuły: 9

 • "Gazówka" na długie dystanse 2019-10-18
  Ciągnik do transportu długodystansowego zasilany gazem? To wciąż nowość w naszych realiach, dlatego z podekscytowaniem odbyliśmy jazdę próbną Scanią G410 LNG. Ciągnik ze średnią kabiną połączono ze standardową trzyosiową naczepą z pełnym obciążeniem. Czy to godny konkurent dla diesla?
  Tagi:   gaz scania
  Czytaj całość
 • Actrosy zaprzężone do cystern Actrosy zaprzężone do cystern 2019-10-18
  W siedzibie Auto Partner J.A. Garcarek, dealera Mercedes-Benz Trucks Polska, odbyło się uroczyste przekazanie 40 nowych Actrosów firmie Pawtrans. Actrosy 1848 w barwach firmy Pawtrans z Poniatowej wyruszyły na międzynarodowe trasy, transportując płynne produkty spożywcze, takie jak czekolada, tłuszcze, koncentraty itp.
  Tagi:   actros cysterny
  Czytaj całość
 • Gazowe Stralisy w Grupie STANDO Gazowe Stralisy w Grupie STANDO 2019-10-18
  IVECO Poland przekazało Grupie STANDO pierwsze 10 sztuk z zamówionych łącznie 20 ciągników siodłowych Stralis Natural Power o mocy 460 KM, wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy, wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (LNG). Uroczyste przekazanie odbyło się w siedzibie dealera IVECO CTC w Rudzie Śląskiej. Firma STANDO od ponad 25 lat dostarcza usługi logistyczne i transportowe płynnych produktów spożywczych. Posiada 85 nowoczesnych cystern spożywczych.
  Tagi:   gaz iveco stralis
  Czytaj całość
 • Leasing, kredyt, czy najem? Leasing, kredyt, czy najem? 2019-10-18
  Zarządzający mikro, małym i średnim biznesem najczęściej finansują swoją działalność środkami własnymi, a wśród zewnętrznych instrumentów finansowania inwestycji dominują leasing i kredyt bankowy.
  Tagi:   leasing transport
  Czytaj całość
 • Niebezpieczna neutralizacja listu przewozowego Niebezpieczna neutralizacja listu przewozowego 2019-10-18
  Neutralizacja listów przewozowych to dość powszechna praktyka w działalności logistycznej, spedycyjnej i przewozowej. O ile zrozumiałe jest, że sprzedający chce ukryć przed swoim klientem pochodzenie towaru, to niekoniecznie zrozumiałe jest to, że wymaga on tego samego od swoich partnerów transportowych.
  Tagi:   praca-transport
  Czytaj całość
 • Pakiet Mobilności – skutki pośpiechu Pakiet Mobilności – skutki pośpiechu 2019-10-18
  Według najnowszych szacunków, wartość europejskiego rynku transportowego w 2020 roku wzrośnie o ponad 3 %. Prognozy mówią o podobnej skali wzrostu w następnych latach. Jak europejski rynek transportu kołowego poradzi sobie ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na przewozy towarowe, kiedy cała jego struktura jest oparta o pracę przewoźników z Europy Środkowo-Wschodniej?
  Tagi:   transport
  Czytaj całość
 • Powstaje nowy serwis Scanii w Mławie Powstaje nowy serwis Scanii w Mławie 2019-10-18
  Nowy obiekt serwisowy Scanii powstaje w okolicach Mławy przy trasie S7 (ul. Płocka). Otwarcie placówki odbędzie się w czwartym kwartale br. Będzie to 40. serwis Scania w Polsce. – Sieć serwisowa Scania rozwija się w odpowiedzi na rosnące oczekiwania naszych klientów. Nabywając nasze pojazdy oczekują oni profesjonalnej obsługi i łatwo dostępnej oferty serwisowej.
  Tagi:   scania serwis
  Czytaj całość
 • Volvo Trucks szkoli strażaków Volvo Trucks szkoli strażaków 2019-10-18
  Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do kilkudziesięciu wypadków. Z reguły pierwsi na miejscu zdarzenia są strażacy. Mimo dostępu do nowoczesnego sprzętu, ratownicy coraz częściej stają przed wyzwaniem, jak ewakuować uwięzionych w kabinach samochodów ciężarowych. W potrzebną wiedzę i szkolenie – jako pierwszy producent samochodów ciężarowych w Polsce – wyposaża strażaków Volvo Trucks.
  Tagi:   volvo
  Czytaj całość
 • Zbiórka odpadów bez pylenia Zbiórka odpadów bez pylenia 2019-10-18
  Do floty Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie dołączyło 10 nowych pojazdów Renault Trucks D26 Wide z nadwoziem marki Farid do bezpylnej zbiórki odpadów stałych. Jednym z wymogów umowy zawartej między MPO a m.st. Warszawa na odbiór odpadów komunalnych było posiadanie odpowiednich pojazdów, które m.in. spełniają najbardziej rygorystyczne normy w zakresie emisji zanieczyszczeń, ale również umożliwiają precyzyjne rozliczanie wykonywanych usług.
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi