Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(5)
z dnia 2020-05-21

Espansja Bobcata w Polsce

Adrian Winncki menadżerem okręgu

Adrian Winnicki, menadżer okręgu

Fot. Doosan Bobcat

Firma Doosan Bobcat EMEA ogłosiła długo planowane rozszerzenie działalności w Polsce, z czym wiąże się mianowanie Adriana Winnickiego na stanowisko menadżera okręgu.
W swojej nowej roli będzie on zajmował się rozwojem działalności marki Bobcat w Polsce, przejmując obowiązki od Davida Hubika, dyrektora okręgu Europy Środkowej i Wschodniej. David Hubik będzie dalej prowadził działania w pozostałych krajach tego okręgu.
Adrian Winnicki ma dziesięcioletnie doświadczenie w branży budowlanej i maszyn, również na różnych stanowiskach w Doosan Group. Jego siedzibą będzie Wrocław, skąd będzie służył wsparciem najważniejszych klientów i dealerów Bobcat. Do jego głównych zadań będzie należało dalsze rozwijanie sieci dealerów w Polsce. Firma chce zwiększyć udział w rynku podnośników teleskopowych Bobcat oraz zwiększyć koncentrację w określonych segmentach rynku, np. na bardzo konkurencyjnym rynku maszyn rolniczych. Adrian Winnicki podlega Royowi Haakerowi, dyrektorowi regionu i wiceprezesowi ds. sprzedaży i marketingu, który ma siedzibę w Dobrzyszy w Republice Czeskiej.
A. Winnicki najwięcej doświadczenia zdobył podczas pracy w Doosan Infracore, gdzie odpowiadał za zarządzanie produktem i sprzedaż wozideł przegubowych – ciężkich pojazdów wykorzystywanych w branży budowlanej i górnictwie. Karierę rozpoczynał jako specjalista ds. testów w dziale badawczo-rozwojowym w Norwegii, zanim przeszedł przez stanowiska na różnych szczeblach zarządzania, w końcu odpowiadając za cały obszar Europy. Studiował na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Obecnie rozszerza swoje kwalifikacje o studia podyplomowe MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Ma 33 lata, jest żonaty. Jego pasje to podróże, snowboarding, jazda na motocyklach i audiobooki.