Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 24

Wiadomości z rynku

 • Jak Turek oszukiwał tachograf Jak Turek oszukiwał tachograf 2020-05-26
  Wizytą w serwisie tachografów i skierowaniem na wyznaczony parking strzeżony zakończyła się kontrola ciężarówki, którą zatrzymał na przejściu granicznym w Chyżnem patrol małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
  Czytaj całość
 • Jak uniknąć zatrzymywania się na czerwonym świetle? Jak uniknąć zatrzymywania się na czerwonym świetle? 2020-05-26
  Holenderska firma testuje elektroniczny system „inteligentnych sygnalizacji świetlnych” iVRI, który pozwala ciężarówkom unikać zatrzymywania się na czerwonym świetle. Technologia oszczędza czas, paliwo, emisję spalin z pojazdów, a także zużycie opon i układów hamulcowych.
  Czytaj całość
 • Jeśli nie banki to faktoring Jeśli nie banki to faktoring 2020-05-26
  W Polsce jest ok 250 tys. ciężarówek jeżdżących za granicę. Przez ich blokady większość pojazdów stoi, a właściciele firm transportowych liczą straty i walczą o zachowanie płynności finansowej. Koronawirus wydłużył czas oczekiwania na przelew o dwa tygodnie, więc przewoźnicy to teraz 70% klientów faktoringu.
  Czytaj całość
 • Uchodźcy w ciężarowce z arbuzami Uchodźcy w ciężarowce z arbuzami 2020-05-26
  Nie tylko jadąc do Anglii można znaleźć w ładowni nieproszonych gości. Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymał w Barwinku dwóch nielegalnych migrantów z Afganistanu.
  Czytaj całość
 • Uważaj na „komórkę” we Francji Uważaj na „komórkę” we Francji 2020-05-26
  Przekroczenie linii ciągłej, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, zignorowanie znaku Stop – za m.in. te wykroczenia drogowe popełnione na dodatek z telefonem w ręce, grozi od 22 maja we Francji zatrzymanie prawa jazdy na 72 godziny, a nawet na rok.
  Czytaj całość
 • Dealerzy chcą ukrócić samowolę wydziałów komunikacji Dealerzy chcą ukrócić samowolę wydziałów komunikacji 2020-05-25
  Związek Dealerów Samochodów chce ukrócić samowolę wydziałów komunikacji podczas rozpatrywania wniosków o rejestrację pojazdów.
  Czytaj całość
 • Gotowe na wyzysk i poniewierkę Gotowe na wyzysk i poniewierkę 2020-05-25
  Pojazdy użytkowe stają się coraz bardziej złożone, spełniają aktualne europejskie standardy i posiadają nowe wyposażenie elektryczne. Niezależnie od ich stopnia zaawansowania, wybór akumulatora to klucz do optymalizacji całkowitego kosztu posiadania floty.
  Czytaj całość
 • Jaka forma działalności dla firmy transportowej Jaka forma działalności dla firmy transportowej 2020-05-25
  W dobie epidemii wiele firm rozpoczęło plany i działania restrukturyzacyjne. Okazało się też, że niejedno przedsiębiorstwo, także transportowe, nie zdawało sobie sprawy aż do teraz, że może prowadzić działalność w bezpieczniejszej, niż dotychczas, formie.
  Czytaj całość
 • Jechał na magnesie, teraz ma kłopoty Jechał na magnesie, teraz ma kłopoty 2020-05-25
  Wysoka kara pieniężna dla przewoźnika i dochodzenie policyjne wobec kierowcy ciężarówki - tak zakończyła się kontrola wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kontrolowany kierowca jechał na magnesie. Ciężarówkę zatrzymano 19 maja na terenie gminy Jastrowie.
  Czytaj całość
 • Nowa deklaracja dla przemieszczających się we Włoszech Nowa deklaracja dla przemieszczających się we Włoszech 2020-05-25
  Włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz włoska policja udostępniły na swoich stronach internetowych nową deklarację dla osób, które będą przemieszczały się pomiędzy regionami we Włoszech.
  Czytaj całość
 • Nowy radar wykrywa cztery rodzaje wykroczeń Nowy radar wykrywa cztery rodzaje wykroczeń 2020-05-25
  Francuzi testują nowy typ radaru. Próby nowego urządzenia odbywają się obecnie na autostradzie A15, w okolicach Paryża. Może on wykryć nie tylko przekroczenie prędkości przez kierowców, lecz także niezapięte pasy bezpieczeństwa, niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami, a także niewłaściwe używanie telefonu podczas jazdy.
  Czytaj całość
 • Ozon i ultrafiolet na wirusa Ozon i ultrafiolet na wirusa 2020-05-25
  Ozonowanie pojazdów stopniowo zyskuje zwolenników. Dzięki szybkiej i relatywnie prostej usłudze kierowca otrzymuje pojazd wolny od bakterii, wirusów i pleśni, z odświeżonym układem klimatyzacyjnym.
  Czytaj całość