Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(17)
z dnia 2020-06-30

IVECO Daily Natural Power triumfuje w plebiscycie Fleet Derby 2020

Nagroda w kategorii napędy alternatywne

Daily Hi-Matic Natural Power polecany jest do transportu w miastach, dzięki niskiej emisji zanieczyszczeń i CO2

Fot. IVECO

Model IVECO Daily Natural Power otrzymał nagrodę flotową Fleet Derby 2020 w kategorii napędy alternatywne – napęd CNG (Compressed Natural Gas).
Fleet Derby to plebiscyt internetowy, dedykowany zarówno dostawcom rynkowym, jak i jego odbiorcom. Plebiscyt ma na celu prezentację fleet managerów, osobowości flotowych z branży motoryzacyjnej, a także promocję dostawców produktów i usług dostępnych na polskim rynku, które kształtują rynek flotowy oraz mają realny wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej, leasingowej i flotowej.
Daily Hi-Matic Natural Power to pierwszy w branży lekki pojazd użytkowy napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG) z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. To rozwiązanie polecane dla transportu w miastach. Charakteryzuje się bardzo niską emisją zanieczyszczeń i CO2. Samochód jest wyposażony w silnik o pojemności 3 litrów i mocy 136 KM, rozwijający moment obrotowy 350 Nm, porównywalny z silnikami Diesla w pojazdach o zbliżonym DMC. Silnik jest zgodny z normami Euro 6/D dzięki emisji cząstek stałych i NOx niższej o odpowiednio 76% i 12% w porównaniu z silnikiem Diesla IVECO Euro VI o pojemności 3 litrów, który i tak należy uznać za wyjątkowo przyjazny dla środowiska. W rzeczywistych warunkach jazdy w cyklu miejskim emisja CO2 z silnika CNG jest o 3% niższa w stosunku do wartości typowych analogicznej jednostki wysokoprężnej. Zestawienie skrzyni biegów Hi-Matic z silnikiem CNG zwiększa tę różnicę do 5% na korzyść silnika zasilanego gazem. W przypadku zastosowania biogazu redukcja emisji CO2 z silnika CNG może sięgać 95%, co oznacza bilans bliski zeru.