Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 31

Wiadomości z rynku

 • Ekspresyjne nie tylko stylistycznie Ekspresyjne nie tylko stylistycznie 2020-07-03
  Nowy Arteon Shooting Brake pojawia się na rynku razem z odnowionym Arteonem. Obydwie wersje modelu wyposażono w najnowsze rozwiązania technologiczne – Digital Cockpit Pro jest dostępny seryjnie. Po raz pierwszy Volkswagen zaoferuje Arteona z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in o mocy 160 kW (218 KM).
  Czytaj całość
 • Opony w naczepie pod permanentnym nadzorem Opony w naczepie pod permanentnym nadzorem 2020-07-03
  Goodyear Proactive Solutions wprowadza rozwiązanie Fleet Tracker, aby wspierać floty i serwisy w sprawniejszym i skuteczniejszym zarządzaniu wszystkimi zasobami, w tym naczepami. Goodyear Fleet Tracker to przyjazna dla użytkownika inteligentna aplikacja, która umożliwia szczegółowe monitorowanie przebiegu w celu ustalenia właściwego czasu na wymianę, pogłębianie lub regenerację opon i wydłużenie ich całkowitego okresu eksploatacji.
  Czytaj całość
 • Alert „personelu autostrady” w Coyote Alert „personelu autostrady” w Coyote 2020-07-02
  We współpracy z Autoroutes Trafic, firma Coyote stworzyła alert „pracowników drogowych”, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracujących na drogach, zbyt często padających ofiarą nieuwagi kierowców. Ten alert pojawi się automatycznie od 8 lipca w urządzeniach najnowszej generacji i w aplikacji Coyote.
  Czytaj całość
 • Odjechał na lawecie po kontroli ITD Odjechał na lawecie po kontroli ITD 2020-07-02
  Niesprawny samochód dostawczy bez ważnych badań technicznych i polisy OC zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Kierowca jeździł autem, którego dowód rejestracyjny policjanci zatrzymali kilka miesięcy temu. „Bus” odjechał na lawecie z miejsca kontroli ITD.
  Czytaj całość
 • Zgasił silnik przed wjazdem na wagę ITD Zgasił silnik przed wjazdem na wagę ITD 2020-07-02
  Na nic się zdał naprędce wymyślony fortel przez kierowcę przeładowanego samochodu dostawczego z węglem. Mężczyzna zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy poznańskiej Inspekcji Transportu Drogowego wyłączył silnik przed wjazdem na wagę. Auto z niesprawnym alternatorem i rozładowanym akumulatorem nie odpaliłoby, ale…
  Czytaj całość
 • Czas na inteligentne opony Czas na inteligentne opony 2020-07-01
  Samochody autonomiczne wymagają specjalnych opon. Ważną rolę w obserwacji warunków drogowych przez maszyny zamiast przez ludzi będą odgrywać między innymi czujniki połączone z oponami. Specjalista z Nokian Tyres uważa, że opony inteligentne będą stosowane powszechnie w ciągu maksymalnie pięciu lat.
  Czytaj całość
 • Nowe strzeżone parkingi albo straty w miliardach Nowe strzeżone parkingi albo straty w miliardach 2020-07-01
  Osiem miliardów euro rocznie – na tyle szacowane są obecnie straty z tytułu kradzieży ładunków w Europie. W 2019 roku liczba rabunków wzrosła rok do roku ponad dwukrotnie. 95% przestępstw dotyczy transportu drogowego.
  Czytaj całość
 • Zautomatyzowany magazyn części Diesel Technic Zautomatyzowany magazyn części Diesel Technic 2020-07-01
  Firma Diesel Technic oddała do użytku nowy zautomatyzowany magazyn części, który działa w oparciu o technologię transportu wahadłowego. Dzięki nowej technologii dostawca części i akcesoriów samochodowych uzyskał wydajny i zajmujący mało miejsca magazyn, który zapewnia lepszą i szybszą dostępność produktów.
  Czytaj całość
 • Będą budować obwodnice Limanowej i Nowego Targu Będą budować obwodnice Limanowej i Nowego Targu 2020-06-30
  W Dzienniku Urzędowym UE 25 czerwca 2020 r zostało opublikowane ogłoszenie o przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej dla obwodnic: Limanowej w ciągu DK28 i Nowego Targu w ciągu DK49. Dokumentacja przetargowa dostępna jest także na platformie zakupowej GDDKiA.
  Czytaj całość
 • IVECO Daily Natural Power triumfuje w plebiscycie Fleet Derby 2020 IVECO Daily Natural Power triumfuje w plebiscycie Fleet Derby 2020 2020-06-30
  Model IVECO Daily Natural Power otrzymał nagrodę flotową Fleet Derby 2020 w kategorii napędy alternatywne – napęd CNG (Compressed Natural Gas). Fleet Derby to plebiscyt internetowy, dedykowany zarówno dostawcom rynkowym, jak i jego odbiorcom.
  Czytaj całość
 • Nowe technologie w transporcie drogowym Nowe technologie w transporcie drogowym 2020-06-30
  Procedowany wciąż w organach UE Pakiet Mobilności I z jego trzema częściami – regulacjami czasu jazdy, dostępu do zawodu i delegowania pracowników – to bynajmniej nie jedyne wyzwanie stojące obecnie przez naszymi przewoźnikami. W najbliższych latach, aby nie powiedzieć nawet miesiącach, szykuje się wiele zmian w transporcie drogowym, które znacząco wpłyną na warunki jego wykonywania, a w konsekwencji na kondycję firm przewozowych.
  Czytaj całość
 • Powstaną obwodnice Krotoszyna, Zdun, Cieszkowa oraz Grzymiszewa Powstaną obwodnice Krotoszyna, Zdun, Cieszkowa oraz Grzymiszewa 2020-06-30
  Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zatwierdził programy inwestycji dla obwodnic Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu drogi krajowej nr 15 oraz Grzymiszewa ciągu drogi krajowych nr 72. To kolejne dwa zadania skierowane do realizacji w ramach Programu budowy 100 obwodnic w województwie wielkopolskim.
  Czytaj całość