Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(25)
z dnia 2020-06-29

SCHEUERLE Fahrzeugfabrik liderem innowacji

Firma uhonorowana po raz drugi z rzędu

Do wybitnych innowacji w logistyce ciężkich ładunków SCHEUERLE należą SPMT - samojezdne transportery modułowe

Fot. Scheuerle

SCHEUERLE Fahrzeugfabrik, spółka zależna Transporter Industry International Group (grupa TII), po raz kolejny zdobyła tytuł „Lidera innowacji w Niemczech”. To wyróżnienie spotkało firmę drugi rok z rzędu.
Przyznanie nagrody jest poprzedzone badaniem przeprowadzanym przez Prognos i IMWF Institute w imieniu F.A.Z. Instytut. Sprawdzano, ile patentów zarejestrowała firma i w jakim stopniu te innowacje wpływają na inne przedsiębiorstwa.
Innowacje są siłą napędową firm - wyjaśnił F.A.Z. Institute, powołany przez znany dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung (F.A.Z.). Przedsiębiorstwa, które nie rozwijają innowacji w celu osiągnięcia dojrzałości rynkowej, utracą udział w rynku w perspektywie średnioterminowej, zostaną zdominowane przez konkurencję oraz staną się mniej atrakcyjne dla wykwalifikowanych pracowników. SCHEUERLE (spółka zależna Transporter Industry International Group (grupa TII), specjalista w dziedzinie produkcji pojazdów specjalnych, nie musi się martwić, że pozostanie w tyle w międzynarodowej konkurencji.
Międzynarodowa grupa Transporter Industry (grupa TII) należy do rodziny przedsiębiorców Otto Rettenmaier i jest globalnym producentem ciężkich pojazdów specjalnych i specjalnych. Składa się z marek Scheuerle, Nicolas, Kamag i TIIger i zatrudnia około 900 pracowników. Znana jet m.in. z produkcji ciężkich pojazdów z hydraulicznymi osiami wahadłowymi. Zadania transportowe obejmują maszyny budowlane, obiekty turbin wiatrowych, statki, anteny, a także przenoszenie całych zakładów produkcyjnych.

Atrakcyjny pracodawca

Zdobywając tę nagrodę, firma SCHEUERLE Fahrzeugfabrik udowodniła, że jest wyjątkowo dobrze pozycjonowana na trudnym rynku międzynarodowym - nie tylko pod względem sprzedaży pojazdów, ale także w walce o pozyskanie wykwalifikowanych pracowników. SCHEUERLE okazuje się atrakcyjnym pracodawcą, szczególnie dla młodych talentów. Tytuł „Lider innowacji w Niemczech” jest także wyrazem uznania za wybitną pracę wykonaną przez wszystkich pracowników firmy.

Ocena działań patentowych w ciągu ostatnich dziesięciu lat

Nagroda oparta jest o szczegółową analizę. Firma zajmująca się badaniem rynku, Prognos, w imieniu Instytutu F.A.Z. i wspólnie z IMWF Institute for Management and Economic Research, zbadała wnioski patentowe 150 tys. firm działających w Niemczech. Aby ocenić swoje działania patentowe, partnerzy naukowi wykorzystali dane z ogólnoświatowej bazy danych statystycznych patentu EPO (PATSTAT) Europejskiego Urzędu Patentowego i ocenili je dla ponad 500 obszarów technologii i wiedzy. W badaniu uwzględniono wszystkie patenty zarejestrowane na całym świecie przez firmy badane w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Punkty za innowację i przywództwo innowacyjne

Firmom przyznawano punkty indeksowe w dwóch kategoriach: „Innowacyjność”, która opisuje innowacyjny charakter wynalazku oraz „Przywództwo” - wpływ innowacji na inne firmy. Ponadto firmy musiały wykazać, jaki procent innowacji został rzeczywiście opracowany w Niemczech.