Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 41

Wiadomości z rynku

 • DURAVIS All Season - całoroczna opona dla samochodów dostawczych DURAVIS All Season - całoroczna opona dla samochodów dostawczych 2020-08-13
  Bridgestone wprowadza pierwszą w swojej ofercie całoroczną oponę dla segmentu samochodów dostawczych: DURAVIS All Season. Nowa opona wyróżnia się odpornością na zużycie i bezpieczeństwem w każdych warunkach atmosferycznych, przez cały rok.
  Czytaj całość
 • Myto opłacimy nawet smartfonem Myto opłacimy nawet smartfonem 2020-08-13
  Prosty, nowoczesny i wygodny dla przewoźników – taki ma być nowy system poboru opłat drogowych, który zastąpi viaTOLL. Ten przestanie działać z końcem lipca 2021 roku i pozostaną po nim bramownice, które będą wykorzystywane już tylko w celach kontrolnych.
  Czytaj całość
 • Jeden dzień, wiele możliwości! Jeden dzień, wiele możliwości! 2020-08-12
  Zespół Expo Silesia zapowiada tegoroczną edycję Targów Transportu i Spedycji TRANSPORTEX wraz z Salonem Logistyki i Magazynowania LOGISTEX, które odbędą się 9 września w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.
  Czytaj całość
 • Kierowca zapłacił 7,5 tysiąca, przewoźnikowi grozi 20 tys. zł Kierowca zapłacił 7,5 tysiąca, przewoźnikowi grozi 20 tys. zł 2020-08-12
  Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 18 t oleju smarowego. Towar nie był zgłoszony w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). Kierowca tira został ukarany mandatem, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.
  Czytaj całość
 • Kontenery sanitarne dla kierowców od UTA Kontenery sanitarne dla kierowców od UTA 2020-08-11
  Firma UTA, czołowy dostawca kart paliwowych i usługowych w Europie, wspiera inicjatywę #LogistikHilft i wspólnie z niemieckim Federalnym Ministerstwem Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI), Federalnym Związkiem ds. Logistyki Transportu Towarowego i Utylizacji (BGL), firmą ubezpieczeniową KRAVAG, firmą DocStop i innymi partnerami dostarcza kontenery sanitarne w celu poprawy warunków sanitarnych dla kierowców ciężarówek w czasie pandemii koronawirusa.
  Czytaj całość
 • Milion kilometrów na liczniku Actrosa Milion kilometrów na liczniku Actrosa 2020-08-11
  Actros 1844 rocznik 2012 bezawaryjnie przejechał w firmie Agromex już ponad milion kilometrów. Nie jest to jednak zjawisko wyjątkowe we flocie tego przewoźnika, bo w jego dwóch oddziałach – polskim i angielskim – wciąż jeździ 18 z 20 zakupionych w 2012 Actrosów i wszystkie mają na licznikach około miliona kilometrów.
  Czytaj całość
 • Dwiema jezdniami od Kołbieli do węzła Lubelska Dwiema jezdniami od Kołbieli do węzła Lubelska 2020-08-10
  Od piątku, 17 lipca kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie na obwodnicy Kołbieli w ciągu budowanej drogi S17 (ok. 8,7 km), a także na odcinku od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska (ok. 15 km).
  Czytaj całość
 • Jak poprawnie i szybko rozliczyć kierowcę bez uszczerbku na jego wynagrodzeniu? Jak poprawnie i szybko rozliczyć kierowcę bez uszczerbku na jego wynagrodzeniu? 2020-08-10
  W czasach, kiedy słowo kryzys towarzyszy nam na każdym kroku, częściej niż zwykle szukamy oszczędności. Podczas optymalizacji kosztów trudno jest pogodzić dwie strony: przedsiębiorcę i pracownika, ponieważ często ich cele znacząco się różnią. Czy zatem można mówić o korzystnych, nowych zmianach, które zadowolą każdego? Jak się okazuje – tak.
  Czytaj całość
 • Via Carpatia wydłuży się Via Carpatia wydłuży się 2020-08-10
  GDDKiA podpisała umowę na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 o długości 10,3 km od węzła Rzeszów Południe do węzła Babica. To kolejny odcinek trasy Via Carpatia na Podkarpaciu, który wszedł w fazę realizacji.
  Czytaj całość
 • Wodorowa ciężarówka Hyundai wjeżdża do Europy Wodorowa ciężarówka Hyundai wjeżdża do Europy 2020-08-10
  Firma Hyundai wysłała do Szwajcarii 10 samochodów XCIENT Fuel Cell, pierwszych na świecie masowo produkowanych ciężarówek z ogniwami paliwowymi. Koreański producent planuje w tym roku wysłać do Szwajcarii w sumie 50 takich pojazdów, które od września będą przekazywane do klientów flotowych w tym kraju.
  Czytaj całość
 • Nawigacja już się nie zgubi Nawigacja już się nie zgubi 2020-07-31
  Prawdopodobnie zdarzyło się to każdemu: wjeżdżamy do nieznanego, tętniącego życiem miasta, a system nawigacyjny nagle zawodzi, gdy jest najbardziej potrzebny. Na szczęście te czasy już minęły dzięki nowemu czujnikowi Bosch MEMS: SMI230.
  Czytaj całość
 • Volvo Polska laureatem Białego Listka CSR Volvo Polska laureatem Białego Listka CSR 2020-07-31
  Firma Volvo Polska została laureatem nagrody Białego Listka CSR w IX edycji zestawienia firm odpowiedzialnych społecznie za 2019 rok. Volvo otrzymało Listek CSR ósmy rok z rzędu.
  Czytaj całość