Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 144

 • Transport ponadnormatywny z wirusem w tle Transport ponadnormatywny z wirusem w tle 2020-11-02
  Od wiosny branża transportowa zmaga się ze skutkami epidemii koronawirusa. Obostrzenia na granicach, obowiązek wypełniania ankiet oraz ryzyko obowiązkowej kwarantanny znacząco ograniczyły możliwość świadczenia usług także w transporcie ponadnormatywnym.
  Czytaj całość
 • Jeszcze oszczędniejsze silniki V8 Scanii Jeszcze oszczędniejsze silniki V8 Scanii 2020-10-07
  Nowe silniki V8 Scania oferują nie tylko rekordową moc, lecz także znacząco niższe zużycie paliwa. Gdy do układu napędowego włączona zostanie nowa skrzynia biegów G33, łączne oszczędności mogą w odpowiednich warunkach nawet przekraczać 6%.
  Czytaj całość
 • Naczepa bez czterech kół i hamulców Naczepa bez czterech kół i hamulców 2020-10-07
  Dwa koła zamiast sześciu, niedziałające hamulce i uszkodzone zawieszenie – tak w skrócie można opisać stan techniczny naczepy, którą wycofali z ruchu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca był zaskoczony, że nie może poruszać się dopiero co zakupionym pojazdem w takim stanie, skoro nie przewozi ładunku.
  Czytaj całość
 • Pakiet Mobilności jak kalejdoskop – każdy widzi coś innego… Pakiet Mobilności jak kalejdoskop – każdy widzi coś innego… 2020-10-07
  Nie wszyscy zdążyli dobrze poznać możliwości realizacji dwóch odpoczynków skróconych pod rząd, a jak się okazuje, pojawiły się już kolejne opcje. Ta chwiejność sytuacji i interpretacji może wywołać zawrót głowy. Zupełnie jak w kalejdoskopie. Ostatnie tygodnie pokazały, że jest ogromna potrzeba kontynuowania szkoleń z Pakietu Mobilności, szczególnie tych praktycznych – dla kierowców i spedytorów w planowaniu. Dlatego też zapraszamy już 30 września na kolejny webinar, ostatni, w którym przedstawimy tematy związane z Pakietem.
  Czytaj całość
 • Skromny i wyjątkowo nieskromny Actros Skromny i wyjątkowo nieskromny Actros 2020-10-06
  Mercedes-Benz Trucks rozszerza swój typoszereg Actros o dwa modele – Actrosa F i Edition 2. Obywa trafią na rynek w styczniu 2021 roku. Actros F – model zaprojektowany pod kątem wysokiej funkcjonalności, polecany dla klientów, którzy decydują się na zakup pojazdu użytkowego z gwiazdą, ale nie potrzebują koniecznie wszystkich innowacji Actrosa najnowszej generacji. Chcą przede wszystkim ciężarówki o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości.
  Czytaj całość
 • Zakaz jazdy z otwartymi drzwiami naczepy w Niemczech Zakaz jazdy z otwartymi drzwiami naczepy w Niemczech 2020-10-06
  Służby kontrolne w Niemczech coraz częściej nakładają kary za jazdę z otwartymi drzwiami naczepy – informuje Kancelaria Transportowa KOBEN. –Nakładana kara stanowi przepadek korzyści, jaką przedsiębiorca uzyskał z transportu wykonywanego niezgodnie z przepisami.
  Czytaj całość
 • Co z uszkodzeniem towaru podczas załadunku lub rozładunku? Co z uszkodzeniem towaru podczas załadunku lub rozładunku? 2020-10-05
  Według art. 17 ust. 1 konwencji CMR „Przewoźnik odpowiada za całkowite lub częściowe zaginięcie towaru lub za jego uszkodzenie, które nastąpiło w czasie między przyjęciem towaru a jego wydaniem, (…).”.
  Czytaj całość
 • Jaka przyszłość polskiej branży transportowej? Jaka przyszłość polskiej branży transportowej? 2020-10-05
  Głównymi wyzwaniami branży transportowej są pakiet mobilności i pandemia koronawirusa. W najbliższych latach w sektorze transportu będą nasilać się trendy polegające na dążeniu do redukcji spalania oraz redukcji emisji CO2. Co piąta badana firma wymienia opony jako elementy, które najłatwiej poddają się optymalizacji.
  Czytaj całość
 • Nowe rozporządzenie UE w sprawie cyfryzacji transportu Nowe rozporządzenie UE w sprawie cyfryzacji transportu 2020-10-05
  Rozporządzenie w sprawie elektronicznych informacji o transporcie towarowym (eFTI) zostało zatwierdzone przez UE i wejdzie w życie w sierpniu 2024 r. Ustanawia ono ramy prawne umożliwiające przewoźnikom drogowym, kolejowym, morskim i lotniczym wymianę informacji z organami ścigania w formacie elektronicznym. Jest to kluczowy krok, pociągający za sobą znaczne korzyści dla transportu drogowego towarów w UE – twierdzą przedstawiciele IRU.
  Czytaj całość
 • „Stonogi” przeładowane o ponad 30 ton „Stonogi” przeładowane o ponad 30 ton 2020-10-05
  Trzy znacznie przeładowane zestawy wieloosiowe z ładunkami przewożonymi w kontenerach zatrzymali w nocy inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy wszystkich trzech tzw. stonóg jechali bez kart zalogowanych w tachografach cyfrowych, czyli nie rejestrowali swojego czasu pracy. Nieprawidłowe transporty wstrzymano.
  Czytaj całość
 • Najechał staruszkę, która znalazła się w martwym polu Najechał staruszkę, która znalazła się w martwym polu 2020-10-02
  Zdarzenie z połowy września, we francuskiej miejscowości Dunières, gdzie kobieta dostała się pod koła ciężarówki, przypomina o niebezpieczeństwie martwego pola, a także o tym, ile może to kosztować kierowcę.
  Czytaj całość
 • Popyt na usługi krajowych przewoźników może wrócić do poziomu sprzed pandemii już w 2021 r. Popyt na usługi krajowych przewoźników może wrócić do poziomu sprzed pandemii już w 2021 r. 2020-10-02
  W wyniku pandemii COVID-19 w okresie styczeń – lipiec br. tonaż ładunków przetransportowanych przez krajowych przewoźników spadł o 8,3% r/r, mimo że sektor był wspierany przez rozwój rynku magazynów i e-commerce – to jedna z konkluzji raportu „Sector Flash – transport drogowy towarów”, przygotowanego przez Santander Bank Polska.
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi