Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(14)
z dnia 15.10.2020

Hyundai zaprezentuje ciężarówkę XCIENT Fuel Cell

Koreańska firma ma gotowy plan rozwoju samochodów użytkowych na wodór
Hyundai Motor Company będzie gospodarzem premiery online modelu XCIENT Fuel Cell, pierwszego na świecie, masowo produkowanego, ciężkiego samochodu ciężarowego z ogniwami paliwowymi, która odbędzie się 14 października o godzinie 10:00 czasu koreańskiego.
Podczas wydarzenia przedstawiciele działu pojazdów użytkowych oraz Centrum ds. Ogniw Paliwowych Hyundaia przedstawią ekologiczną ciężarówkę z ogniwami paliwowymi oraz plan działania na rzecz czystej mobilności użytkowej. Transmisję na żywo będzie można oglądać na oficjalnym międzynarodowym kanale YouTube firmy Hyundai (www.youtube.com/HyundaiWorldwide).
Już wcześniej, w lipcu tego roku Hyundai dostarczył model XCIENT Fuel Cell do klientów w Szwajcarii w ramach planu dostarczenia łącznie 1600 elektrycznych pojazdów użytkowych z ogniwami paliwowymi do 2025 roku. Koncentracja Hyundai Motor na technologii ogniw paliwowych oddaje zaangażowanie firmy w czystą mobilność i rozwój przyszłego społeczeństwa wodorowego.
Hyundai XCIENT Fuel Cell jest wyposażony w 350-barowy 32-kilogramowy zbiornik wodoru, który zapewnia około 400 km zasięgu z w pełni załadowaną przyczepą. Czas tankowania do pełna zajmuje około 8 -20 minut, a ładowność modelu jest porównywalna z ładownością ciężarówki z silnikiem diesla. Samochód wyposażono również w liczne funkcje bezpieczeństwa i wygody, takie jak asystent unikania kolizji czołowych (FCA), system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu (LDW), funkcję mirroringu ekranu smartfona i ładowarkę indukcyjną do urządzeń mobilnych.

Hyundai XCIENT Fuel Cell zasilany wodorem ma około 400 km zasięgu z w pełni załadowaną przyczepą

Fot. Hyundai