Wiadomości z rynku

Autor:
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(26)
z dnia 21.10.2020

Rozwiązanie EETS od Shell

Jedno urządzenie pokładowe kompatybilne z europejskimi systemami do poboru opłat drogowych
Shell od ponad 50 lat aktywnie działa na rynku kart paliwowych i nieustannie rozwija swoje produkty, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom menadżerów flot i ułatwić ich codzienną pracę. Dzięki karcie paliwowej Shell Card klienci mogą zagwarantować swoim kierowcom bezpieczne, wygodne i bezgotówkowe płatności za tankowanie, zakupy na stacjach a także dostęp do wysokiej jakości usług tj. myjnie dla pojazdów ciężarowych.
Dodatkowo Shell oferuje swoim klientom zintegrowane z Shell Card rozwiązanie EETS, czyli jedno urządzenie pokładowe kompatybilne z europejskimi systemami do poboru opłat drogowych. EETS od Shell znacznie uproszcza proces poboru opłat drogowych, ogranicza administrację, przynosi dodatkowe oszczędności, a także znacznie ułatwia pracę samych kierowców.

Upraszcza rozliczanie

Jedną z głównych korzyści rozwiązania Shell EETS, jest to, że gromadzi ono wszystkie transakcje opłat drogowych i regularnie wysyła faktury w walucie klienta. Znacznie upraszcza to rozliczanie się i zarządzanie kosztami w firmie. Dodatkowo w systemie Shell zwroty VAT z ponad 31 krajów i zniżki oferowane przez poszczególnych operatorów opłat drogowych są wypłacane automatyczne.
Wysokość kosztów za usługę Shell jest ustalana indywidualnie w zależności od tego, gdzie i w jaki sposób klient prowadzi swoją działalność. Opłata jest pobierana co miesiąc i obejmuje koszty związane z użytkowaniem urządzenia pokładowego.

Już 13 krajów, docelowo cała Europa

Rozwiązania EETS od Shell obecnie umożliwiają przejazd przez 13 krajów europejskich tj. Austrię, Belgię, Francję, Niemcy, Włochy, Portugalię, Hiszpanię, Polskę, Danię, Szwecję, Norwegię, Bułgarię i Węgry. Shell planuje, aby w przyszłości urządzenie obsługiwało wszystkie kraje europejskie i oferuje aktualizacje urządzenia pokładowego o nowy zasięg.
Instalacja urządzenia pokładowego tzw. OBU jest bardzo prosta. Shell dostarcza je we wskazane przez klienta miejsce, razem z instrukcjami instalacji. Wystarczy podłączyć urządzenie pokładowe do gniazda zapalniczki w pojeździe lub na stałe do instalacji elektrycznej pojazdu. OBU mogą być przekładane między różnymi pojazdami, a aktualizacje dokonują się bezprzewodowo, nie ma więc potrzeby zabierania ich z powrotem do bazy.