Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(24)
z dnia 20.10.2020

Stan zagrożenia sanitarnego we Francji

Nowe obostrzenia, godzina policyjna
Od minionego weekendu w całej Francji obowiązuje stan zagrożenia sanitarnego z powodu pandemii COVID-19, co wiąże się z nowymi ograniczeniami, w tym przez co najmniej cztery tygodnie - godzina policyjna (od 21:00 do 06:00) w regionie Ile-de-France (Paryż i okalające departamenty) i ośmiu innych metropoliach.
Godzina policyjna w ww. rejonach oznacza zakaz wychodzenia z domu i przemieszczania się między 21.00 a 6.00. Od zasady są wyjątki. Możliwe jest między innymi przemieszczanie się z przyczyn zawodowych. Jak informuje TLP - według władz francuskiche nie będzie żadnych ograniczeń w funkcjonowaniu transportu. Kierowcy powinni wylegitymować się zaświadczeniem o możliwości przemieszczania się.
Na stronie https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus zostały opublikowane formularze wraz z konkretnymi zasadami posługiwania się nimi.
Według Sergiusza Prachowskiego (SRW) kierowca w transporcie towarów powinien posiadać przy sobie wypełnione zaświadczenie od pracodawcy, stanowiące załączniki do niniejszej informacji. Kara za złamanie nowych wytycznych to 135 euro.

Rejony objęte godziną policyjną

Źródło: TLP