Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(33)
z dnia 23.10.2020

Stutysięczny egzemplarz DAF CF/XF z zakładów Leyland Trucks

Pojeździ jako cysterna w Australii
W zakładach Leyland Trucks właśnie powstał stutysięczny egzemplarz pojazdu ciężarowego DAF CF/XF — podwozie CF 530 w wersji FAT 6×4, ze sprzęgiem. Ciężarówka skonfigurowana zgodnie z australijskimi przepisami jako cysterna do przewozu paliwa jest jednym z czterech pojazdów zamówionych przez DAF Trucks Australia.
Nowoczesny zakład produkcyjny w Leyland wytwarza pojazdy użytkowe marki DAF od końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Obecnie firma Leyland Trucks produkuje podwozia do wiodących na rynku pojazdów DAF serii LF, CF i XF w każdej konfiguracji osi przewidzianej w programie produkcyjnym DAF. Większość pojazdów ciężarowych z serii CF i XF opuszczających linię montażową jest wyposażona w prawostronny układ kierowniczy i trafia na rynki takie jak Wielka Brytania i Australia. Zakład zdobył niedawno nagrodę Queen's Award for Enterprise 2020 za zwiększenie eksportu o prawie 50% w ciągu ostatnich trzech lat.

Stutysięczny egzemplarz pojazdu ciężarowego DAF CF/XF wyprodukowany w zakładach Leyland Trucks to podwozie CF 530 w wersji FAT 6×4

Fot. DAF