Wiadomości z rynku

Autor:
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(50)
z dnia 31.10.2020

Sytuacja w Europie – COVID-19

Inormacje ważne dla przewoźników na temat obostrzeń w różnych krajach
W związku z ciągłymi zmianami dotyczącymi oświadczeń i wymogów dla kierowców w poszczególnych krajach Europy, firma SRW przygotowała wykaz aktualnych informacji i druków związanych z COVID-19. W poniedziałek 2 listopada 2020r. o godzinie 11:00 ekspert SRW ds. płac minimalnych Anna Guzik, omówi poniższe oświadczenia na Facebook’u prowadząc transmisję live.

NIEMCY

Według ostatniej informacji uzyskanej w konsulacie RP w Monachium (Bawaria), kierowcy zawodowi są zwolnieni z dodatkowych wymogów wynikających z pandemii Covid-19 na terenie wskazanego landu (kwarantanna oraz testy). Wjeżdżając na teren Niemiec trzeba mieć jednak na uwadze konieczność udowodnienia, że jest się kierowcą w transporcie. Przedstawiciele SRW sugerują posiadanie druku UE (w wersji angielskojęzycznej lub niemieckojęzycznej). Niemcy jako kraj związkowy mają różnorodne przepisy w zależności od landu, o czym pamiętajmy planując trasę kierowcy w transporcie. Szczegółowe informacje znajdują się na polskiej stronie https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech w zakładce „Testy i kwarantanna w Niemczech”.

Link do oświadczenia w języku niemieckim: tutaj

Link do oświadczenia w języku angielskim: tutaj

Link do objaśnienia: tutaj

FRANCJA

Dla zabezpieczenia interesów przewoźników SRW zaleca wyposażenie wszystkich kierowców w oświadczenie upoważniające do przemieszczania się podczas godziny policyjnej.

Link do oświadczenia: tutaj

Link do objaśnienia: tutaj

WŁOCHY

Kierowcy poruszający się w regionach, w których zostały wprowadzone godziny policyjne, powinni mieć przy sobie wypełnione oświadczenie stanowiące samodeklarację kierowcy, wyjaśniającą powód jego pobytu we Włoszech.

Link do oświadczenia: tutaj

Link do objaśnienia: tutaj

HISZPANIA

SRW zaleca, aby pracodawca wyposażył swoich kierowców poruszających się po trzech prowincjach hiszpańskich – Rioja, Aragonia, Nawarra – w poniższe oświadczenie. Co ważne, w zależności od regionu do którego udaje się kierowca, należy dobrać odpowiedni druk.

Link do oświadczenia – Aragonia: tutaj

Link do objaśnienia – Aragonia: tutaj

Link do oświadczenia – Nawarra: tutaj

Link do objaśnienia – Nawarra: tutaj

Link do oświadczenia – Rioja: tutaj

Link do objaśnienia – Rioja: tutaj

BELGIA

Kierowcy poruszający się w regionach, w których zostały wprowadzone godziny policyjne, powinni mieć przy sobie wypełnione oświadczenie stanowiące samodeklarację kierowcy, wyjaśniającą powód jego pobytu w Belgii.

Link do oświadczenia: tutaj

Link do objaśnienia: tutaj

CZECHY

Kierowcy poruszający się po terytorium Republiki Czeskiej, powinni mieć przy sobie wypełnione oświadczenie, wyjaśniające powód ich pobytu w Czechach. Link do oświadczenia: link Link do objaśnienia: link

ŁOTWA

SRW zaleca, aby pracodawca wypełnił online poniższy formularz (wszystkie rodzaje transportu). Po jego wysłaniu, otrzyma kod QR, który należy okazać na granicy. Kierowca powinien być zgłoszony nie wcześniej niż 48 godzin przed wyjazdem. link

GRECJA

Dla bezpieczeństwa zaleca się, aby kierowcy dokonali zgłoszenia na stronie: link

 

W Hiszpanii kierowców poruszających się w trzech prowincjach – Rioja, Aragonia, Nawarra – warto wyposażyć w stosowne oświadczenie

Fot. ZM

Najpopularniejsze tagi