Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(30)
z dnia 19.11.2020

Codognotto wozi z Chin do Europy

Nowa usługa w transporcie drogowym włoskiego przewoźnika

Dzięki czasowi tranzytu od drzwi do drzwi wynoszącemu 14-18 dni, Codognotto China-EU Express może okazać się konkurencyjną alternatywą dla transportu lotniczego, kolejowego i morskiego

Fot. Codognotto

 
Firma Codognotto wprowadza usługę transportu drogowego Chiny-Europa. Dzięki czasowi tranzytu od drzwi do drzwi wynoszącemu 14-18 dni, Codognotto China-EU Express może okazać się konkurencyjną alternatywą dla transportu lotniczego, kolejowego i morskiego.
Przewoźnik odbiera towary wtedy, gdy są gotowe u nadawcy, co oznacza, że klienci nie muszą brać pod uwagę żadnego stałego harmonogramu, jak w przypadku frachtu lotniczego lub morskiego. Towary mogą być ładowane siedem dni w tygodniu, również z wieloma miejscami odbioru i dostawy. Jak zapewniają przedstawicile firmy, Codognotto współpracuje z zaufanymi partnerami, aby zapewnić, że towary bezpiecznie dotrą do miejsca przeznaczenia, a wszystkie ciężarówki są zaplombowane i wyposażone w system śledzenia GPS, aby klienci mogli monitorować na bieżąco ruch swoich towarów. Ładunki są odbierane w Chinach i dostarczane do firmowego centrum w Alashankou na granicy Chin z Kazachstanem, gdzie są przeładowywane na inne ciężarówki, które dostarczają je do miejsca docelowego.
Transport obejmuje wszystkie rodzajów ładunków, w tym ŚOI i towary niebezpieczne. Przewidziano dodatkowe ubezpieczenie ładunku.