Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 37

Wiadomości z rynku

 • Interwencja TLP w sprawie transportu pasażerskiego Interwencja TLP w sprawie transportu pasażerskiego 2020-11-20
  Związek pracodawców Transport i Logistyka Polska wystąpił do Jarosława Gowina – Wicepremiera i jednocześnie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z postulatami odnoszącymi się do drogowych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej, w związku z drugą falą pandemii koronawirusa.
  Czytaj całość
 • Lepiej wykorzystują nie tylko energię Lepiej wykorzystują nie tylko energię 2020-11-20
  DAF wprowadza do oferty unikatowy pakiet Ultimate zawierający wiele atrakcyjnych funkcji, które jeszcze bardziej zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i komfort pojazdów CF oraz XF.
  Czytaj całość
 • Codognotto wozi z Chin do Europy Codognotto wozi z Chin do Europy 2020-11-19
  Firma Codognotto wprowadza usługę transportu drogowego Chiny-Europa. Dzięki czasowi tranzytu od drzwi do drzwi wynoszącemu 14-18 dni, Codognotto China-EU Express może okazać się konkurencyjną alternatywą dla transportu lotniczego, kolejowego i morskiego.
  Czytaj całość
 • Mniej swobody w poruszaniu się we Włoszech Mniej swobody w poruszaniu się we Włoszech 2020-11-19
  Na terytorium Włoch wprowadzona została godzina policyjna od 22:00 do 5:00 – informuje TLP. We wskazanych godzinach dozwolone jest przemieszczanie się jedynie z uzasadnionych powodów związanych z wykonywaną pracą, w sytuacji wyższej konieczności oraz w nagłych przypadkach, związanych np. ze stanem zdrowia.
  Czytaj całość
 • Przewoźnicy autokarowi protestują Przewoźnicy autokarowi protestują 2020-11-19
  Na We wtorek, 17 listopada 2020 roku przedstawiciele branży przewozów autokarowych, reprezentujący ponad 3 tys. firm i dziesiątki tysięcy pracowników sektora, wyjechali na ulice polskich miast, żądając wsparcia finansowego dla przedsiębiorców, których byt w wyniku pandemii koronawirusa COVID-19 i związanych z nią ograniczeń, jest zagrożony.
  Czytaj całość
 • Samochody dostawcze z usterkami Samochody dostawcze z usterkami 2020-11-19
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów powiadomił o kilku usterkach, jakie pojawiają się w samochodach dostawczych. Takie usterki mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo jazdy.
  Czytaj całość
 • Ukarali 15 kierowców za wyprzedzanie na autostradzie Ukarali 15 kierowców za wyprzedzanie na autostradzie 2020-11-19
  15 kierowców samochodów ciężarowych ukarano mandatem za wyprzedzanie na zakazie na autostradzie A4. W trakcie akcji dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego ujawniono również szereg nieprawidłowości stanu technicznego zatrzymanych ciężarówek. Nie obyło się też bez mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.
  Czytaj całość
 • Zderzenie ciężarówek na łuku drogi Zderzenie ciężarówek na łuku drogi 2020-11-19
  Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem dwóch zestawów ciężarowych doszło na jednej z lokalnych dróg koło Bydgoszczy.
  Czytaj całość
 • Brexit: aktualny poradnik dla przedsiębiorców Brexit: aktualny poradnik dla przedsiębiorców 2020-11-18
  „Zasady współpracy z Wielką Brytanią od 1 stycznia 2021 r. Poradnik dla przedsiębiorców” to publikacja resortu rozwoju, pracy i technologii, która ma pomóc polskim przedsiębiorcom przygotować swoje firmy do nowych realiów prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią.
  Czytaj całość
 • Nielegalna jazda na oleju żeglugowym Nielegalna jazda na oleju żeglugowym 2020-11-18
  W Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa ujawniła nielegalny proceder wykorzystywania oleju żeglugowego w transporcie drogowym.
  Czytaj całość
 • Słowacja złagodziła reżim dotyczący kierowców Słowacja złagodziła reżim dotyczący kierowców 2020-11-18
  W związku z pandemią, władze Słowacji zadecydowały o zastosowaniu na swoim terenie odstępstw od przepisów rozporządzenia (WE) nr 561/2006, dotyczących czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku kierowców zajmujących się krajową i międzynarodową dostawą towarów, aprobując przedłużenie:
  Czytaj całość
 • Gdy nagle potrzeba ciężarówki Gdy nagle potrzeba ciężarówki 2020-11-17
  Na rynku wynajmu pojazdów ciężarowych pojawiła się nowa firma: 99TRUCK, która korzysta z doświadczeń oraz rozwiązań technologicznych grupy 99RENT oraz założycieli firmy. Nowa spółka zajmuje się profesjonalną obsługą wynajmu pojazdów ciężarowych i naczep, oferując wynajem głównie krótko- ale też średnioterminowy.
  Czytaj całość