Wiadomości z rynku

Autor: zm
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2020(36)
z dnia 20.11.2020

Lepiej wykorzystują nie tylko energię

DAF-y CF i XF z unikatowymi pakietami

DAF wprowadza do oferty pakiety Ultimate oraz pakiet Ultimate + dostępne w pojazdach ciężarowych serii CF i XF

Fot. DAF

 
DAF wprowadza do oferty unikatowy pakiet Ultimate zawierający wiele atrakcyjnych funkcji, które jeszcze bardziej zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i komfort pojazdów CF oraz XF.
W przypadku operatorów wymagających maksymalnego czasu pracy bez przestojów i najwyższej wydajności, dostępny jest rozbudowany pakiet Ultimate+.

Wysoka wydajność

Aby zapewnić jak najwyższą wydajność pojazdu, pakiet Ultimate, jako jedną z podstawowych funkcji, zawiera układ zarządzania energią i stopniem naładowania akumulatorów. Układ ten monitoruje stan baterii, co ma kluczowe znaczenie dla optymalnego czasu pracy bez przestojów pojazdu. W skład pakietu wchodzi również układ monitorowania ciśnienia w oponach. Przez cały czas kontroluje on ciśnienie w ogumieniu, co w dużej mierze przyczynia się do uzyskania maksymalnej oszczędności paliwa. Z tego samego powodu modele DAF CF i XF z pakietem Ultimate są wyposażone również w tempomat przewidujący PCC - inteligentny tempomat, który jest w stanie przewidzieć warunki jazdy w odległości do dwóch kilometrów przed pojazdem i umożliwia maksymalne wykorzystanie jego energii kinetycznej. Pozwala to uzyskać oszczędność paliwa na poziomie 4%.

Oświetlenie LED poprawiające bezpieczeństwo

W celu zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa pakiet Ultimate zawiera również reflektory LED i tylne światła LED, które zapewniają bardzo mocne oświetlenie, niskie zużycie energii oraz trwałość porównywalną z całym okresem eksploatacji ciężarówki. Dzięki temu pozytywnie wpływają na wydajność i niższe koszty utrzymania pojazdu.

Podwyższony komfort

Kabiny pojazdów DAF cieszą się opinią komfortowych i przestronnych, kierowcy chwalą wygodne łóżka. W skład pakietu Ultimate wchodzi także zaawansowany układ automatycznej klimatyzacji DAF, który jeszcze bardziej uprzyjemnia życie kierowcy. Ponadto w standardzie dostępny jest dodatkowy konektor zasilania akcesoriów. Jest to układ zasilania 24 V o maksymalnym prądzie aż 40 A, który montuje się w konsoli dachowej lub w schowku nad przednią szybą dla zasilania kuchenki mikrofalowej.

Pakiet Ultimate+

Firmy transportowe, które chciałyby pójść o krok dalej i oczekują najwyższej wydajności przy możliwie najniższych kosztach utrzymania, mogą wybrać rozbudowany pakiet Ultimate+. Obejmuje on DAF Connect — system zarządzania flotą online, który przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o pojeździe ciężarowym oraz wynikach pracy kierowcy, a także przyczynia się do większej dyspozycyjności pojazdów, niższych kosztów i optymalnej wydajności logistycznej. W skład pakietu Ultimate+ wchodzi także kontrakt serwisowy DAF MultiSupport Flex Care, który pozwala ograniczyć niespodziewane koszty i utrzymać pojazd ciężarowy w optymalnym stanie technicznym.
Pakiety te można zamówić niemal w każdej nowej ciężarówce z serii CF i XF wyposażonej w silnik PACCAR MX-11 lub MX-13.