Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(21)
z dnia 07.04.2021

Craftery dla polskiej policji

Volkswagen dostarczył 124 samochody

Craftery gotowe do służby

Fot. Volkswagen

 
Komenda Główna Policji zakupiła 124 nowe Volkswageny Crafter. Do komend wojewódzkich trafiły auta z zabudową specjalną, przygotowaną przez firmę AMZ Kutno.
Volkswagen Samochody Dostawcze zakończył właśnie realizację kontraktu na dostawę samochodów dla polskiej policji. Przekazane policji samochody, to najnowsza wersja produkowanego w Białężycach k. Wrześni Volkswagena Craftera. Pojazd w wersji Furgon wyposażony jest w silnik 2.0 TDI o mocy 177 KM i automatyczną skrzynię biegów.
– Zakończyliśmy właśnie realizację dostaw samochodów w ramach przetargu publicznego ogłoszonego przez Komendę Główną Policji w roku ubiegłym. Zanim jednak do niego doszło, jeszcze w roku 2019 razem z innymi producentami pojazdów braliśmy udział w dialogu technicznym, w którym wspólnie z policją pracowaliśmy nad koncepcją takiego samochodu – mówi Artur Jakubiak, kierownik ds. przetargów i zabudów Volkswagen Samochody Dostawcze.
Nowy policyjny Volkswagen Crafter przeznaczony dla służb prewencji, przystosowany jest dla siedmiu policjantów wraz z wyposażeniem. Jego wnętrze, przygotowane przez AMZ Kutno, podzielone jest na trzy przedziały: pierwszy przedział to miejsca dla kierowcy i dowódcy, drugi to miejsca siedzące dla pięciu policjantów, a trzeci to przedział na sprzęt służbowy. Na autach zamontowano również zestawy ochronne szyb oraz system uprzywilejowania w ruchu drogowym.
Kontrakt zrealizował dealer marki Volkswagen Samochody Dostawcze, Grupa Cichy-Zasada, Oddział Centrum Poznań. Wydania samochodów trwały sukcesywnie od grudnia 2020, do marca 2021. Nowe Craftery zastępować będą pojazdy zakupione przez policję w latach ubiegłych.