Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(19)
z dnia 07.04.2021

IVECO Daily was umebluje

Zasilane gazem dostawczaki będą pracowały w Krakowie

IVECO Daily przekazane Grupie CE-MA to podwozia z zabudową kontenerową, napędzane 3-litrowymi silnikami o mocy 136 KM

Fot. DBK

 
Ekologiczne IVECO Daily zasilane gazem (CNG) wzmocniły flotę Grupy CE-MA – wiodącego operatora usług transportowych dla sieci salonów meblowych Agata. Nowe Daily będą pracowały w ramach kompleksowego wynajmu długoterminowego DBK Rental.
Właściciele Grupy CE-MA już wcześniej zdążyli się przekonać o walorach IVECO Daily, które dostarczyła Grupa DBK, w tym niezawodności tego modelu na tle pojazdów konkurencyjnych marek. Wybór był zatem oczywisty, ale po raz pierwszy w historii współpracy obu podmiotów klient zdecydował się na wynajem długoterminowy w DBK Rental. Cztery śnieżnobiałe, ciche i ekologiczne Daily już wożą produkty, które zamawiają klienci krakowskiego salonu Agata.

Najem jest wygodny

– Zaproponowaliśmy kontrahentowi produkt skrojony pod jego potrzeby, czyli odpowiedni pojazd i atrakcyjne finansowanie. Stała miesięczna rata obejmuje najem długoterminowy z pełnym serwisem i zarządzaniem oraz – co szczególnie ważne – z zapewnieniem samochodu zastępczego na wypadek dłuższych napraw. Jesteśmy jednak przekonani, że IVECO Daily CNG w barwach Grupy CE-MA będą odwiedzać nasze serwisy wyłącznie na planowane przeglądy. To mocne, sprawdzone konstrukcje, a układ zasilania gazem ziemnym jest nie tylko ekonomiczny, ale także mało skomplikowany i niepodatny na awarie – mówi Jarosław Dyńka, kierownik ds. kluczowych klientów w DBK Rental.
– Wybraliśmy produkt kompleksowy. Ekologiczne samochody zasilane gazem CNG wraz z pełną obsługą serwisową. Pozycja Grupy DBK na rynku miała duży wpływ na naszą decyzję, podobnie jak możliwość dostarczenia w krótkim czasie pojazdów dokładnie dostosowanych do naszych potrzeb. W naszej branży kluczowe są niezawodność pojazdów wykorzystywanych przez naszych kurierów oraz racjonalne i przewidywalne koszty eksploatacji. To wszystko zapewniają nam IVECO Daily i umowa najmu długoterminowego w DBK Rental – wyjaśnia Michał Magiera, prezes zarządu Grupy CE-MA.

Nie tylko kwestie ekonomiczne

Decyzja Grupy CE-MA potwierdza, że coraz więcej firm przy wyborze samochodu bierze pod uwagę nie tylko kwestie ekonomiczne, ale także inne czynniki mające istotny wpływ m.in. na jakość życia na obszarach, w których operują, np. w miastach.
– Samochody zasilane gazem ziemnym, które dostarcza nam DBK Rental, nie są jeszcze bardzo popularne na naszym rynku. Decyzja o wyborze wersji CNG była podyktowana dwoma ważnymi czynnikami. Pierwszy to ekologia. Spalanie gazu ziemnego skutkuje znacznie mniejszą ilością szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery. Jako firma z Krakowa, gdzie nadal zmagamy się z problemem zbyt niskiej jakości powietrza, odpowiedzialnie podchodzimy do tej kwestii, szczególnie że nasze samochody dostarczają towary na osiedla mieszkaniowe czy w ścisłym centrum. Drugi, również niezwykle istotny element, to kwestia ekonomiczna. Wnikliwe obliczenia pokazały nam, że w perspektywie całego kontraktu, pojazdy na CNG są dla nas bardziej atrakcyjne finansowo – tłumaczy Michał Magiera.
Cztery IVECO Daily przekazane Grupie CE-MA, to podwozia z zabudową kontenerową, napędzane 3-litrowymi silnikami o mocy 136 KM i 6-stopniowymi manualnymi skrzyniami biegów.

Wydanie pojazdów, z lewej Michał Magiera, prezes zarządu Grupy CE-MA, z prawej Jarosław Dyńka, kierownik ds. kluczowych klientów w DBK Rental

Fot. DBK