Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(7)
z dnia 02.05.2021

Mercedes ujawni nowy Concept EQT

Cyfrowa premiera na platformie medialnej z udziałem legendy skateboardingu Tony’ego Hawka

Fot. Mercedes-Benz

 
Mercedes-Benz Vans zaprezentuje nowy Concept EQT w obszernym programie na platformie medialnej Mercedes me w poniedziałek, 10 maja 2021 r. o godzinie 11:00 (czasu środkowoeuropejskiego). Ten koncepcyjny pojazd jest prekursorem nowej Klasy T w segmencie małych samochodów dostawczych.
Zgodnie ze strategią „Najpierw elektryczny”, jako pierwszy powstał pojazd koncepcyjny właśnie w takiej wersji. Klip wideo z legendarnym zawodowym skateboardzistą Tonym Hawkiem, który zostanie udostępniony online na kilku kanałach mediów społecznościowych jednocześnie, ma dostarczyć zaskakujących informacji na temat pojazdu rodzinnego i rekreacyjnego, który niebawem pojawi się w ofercie. Ponadto Gorden Wagener, Chief Design Officer Daimler Group, i Marcus Breitschwerdt, Head of Mercedes-Benz Vans, przedstawią najważniejsze cechy Concept EQT – w kontekście elektrycznej przyszłości segmentu małych samochodów dostawczych. Cyfrowa premiera będzie dostępna do pobrania TUTAJ.
Bliski produkcji Concept EQT ujawnia kluczowe cechy elektrycznej wersji Klasy T, która niebawem pojawi się w ofercie. Dzięki temu nowo opracowanemu miejskiemu vanowi, Mercedes-Benz Vans przenosi sprawdzoną formułę osobowego vana Klasy V do formatu kompaktowego i wprowadza nowy poziom jakości w segmencie małych samochodów dostawczych.
Concept EQT ma łączyć w sobie przestronne i uniwersalne wnętrze z atrakcyjnym wzornictwem i wysokimi standardami Mercedesa w zakresie komfortu, łączności, jakości i bezpieczeństwa.
„Koncepcja Mercedes-Benz Design „Sensual Purity”, która stanowi podstawę projektu Klasy T, opiera się na dwóch skrajnych elementach: emocjach i inteligencji. Wykorzystując ten dualizm, Concept EQT przynosi nowy holistyczny projekt w segmencie małych samochodów dostawczych.” – czytamy w komunikacie producenta.
Dzięki temu pierwszemu małemu vanowi premium Mercedes-Benz Vans poszerza swoją ofertę dla klientów prywatnych, m.in. rodzin i innych aktywnie spędzających czas.