Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 23

Wiadomości z rynku

  • Będą mandaty za zbyt mały odstęp Będą mandaty za zbyt mały odstęp 2021-05-06
    Z początkiem czerwca wchodzą nowe przepisy dotyczące kierujących i pieszych, m.in. na autostradach i drogach ekspresowych będzie obowiązywał minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Policja właśnie zapowiedziała egzekwowanie tego przepisu, zapowiadając 500-złotowe mandaty za jego złamanie.
    Czytaj całość
  • Elektryczne staną się wodorowymi Elektryczne staną się wodorowymi 2021-05-06
    Specjalizując się w budowie bezemisyjnych pojazdów przystosowanych do logistyki, francuska firma Gaussin zaczyna wykorzystywać wodór w swoich modelach elektrycznych zasilanych bateryjnie. Raphaël Perey, kierownik projektu wodorowego, przedstawił narodziny samochodów terenowych H 2
    Czytaj całość
  • Renault Trucks po ewolucji 2021 Renault Trucks po ewolucji 2021 2021-05-06
    Renault Trucks zmienia swoje pojazdy T, T High, C i K, wprowadzając w 2021r. szereg ważnych zmian w zakresie komfortu prowadzenia, wygody na pokładzie, bezpieczeństwa oraz efektywności. To najważniejsza ewolucja od całkowitego odnowienia gamy przez producenta w 2013 roku.
    Czytaj całość
  • Rusza konkurs Optifuel Challenge 2021 Rusza konkurs Optifuel Challenge 2021 2021-05-06
    Przed nami 10., jubileuszowa edycja konkursu Optifuel Challenge organizowanego przez Renault Trucks w Polsce. W czasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa, dlatego tak ważne jest wykorzystanie wszelkich „opti technologii” tj. Optivision, Optiroll, OpitBrake, Optidriver dostępnych na pokładach pojazdów konkursowych.
    Czytaj całość
  • Shell Coolant – nowe płyny do chłodnic Shell Coolant – nowe płyny do chłodnic 2021-05-06
    Shell wprowadza do oferty płyny chłodzące Coolant. Nowe produkty zostały opracowane tak, by spełniać wysokie wymagania dotyczące wydajności nowoczesnych silników samochodów osobowych i ciężarowych.
    Czytaj całość
  • Ciężarowa „deskorolka” Gaussin Ciężarowa „deskorolka” Gaussin 2021-05-05
    Gaussin zaprezentował rewolucyjny system, pierwszą ciężarową „deskorolkę” (ciągnik i podwozie od 18t do 44 ton), napędzaną wodorem lub prądem z akumulatorów. Jest to mobilna, uniwersalna platforma modułowa.
    Czytaj całość
  • Designerska bezzałogowa koparka Designerska bezzałogowa koparka 2021-05-04
    Opracowana przez Doosan Infracore koncepcja koparki Concept-X zdobyła złotą nagrodę International Forum Design (iF Design) Awards 2021 w Niemczech. Nagrodzona przez 98-osobowe jury składające się z ekspertów z całego świata, koncepcja koparki Concept-X to jeden z 75 zdobywców złotej nagrody wybranych z ponad 10 000 zgłoszeń z 52 krajów, w całej historii konkursu.
    Czytaj całość
  • Moduł Eco-driving Pro - krok w stronę ekoświadomości Moduł Eco-driving Pro - krok w stronę ekoświadomości 2021-05-04
    Ecodriving to już nie tylko modne hasło marketingowe. Ekonomiczna jazda stanowi jeden z kluczowych elementów, który pozwala zwiększyć rentowność firmy transportowej, wpływając równocześnie na zmniejszenie kosztów utrzymania pojazdu, poprawę bezpieczeństwa, czy minimalizację wpływu przejazdu na środowisko.
    Czytaj całość
  • Nowa fabryka elektrycznych Volkswagenów Nowa fabryka elektrycznych Volkswagenów 2021-05-04
    Grupa Volkswagen w Chinach rozpoczęła niedawno budowę nowego zakładu w Anhui, w którym będą produkowane samochody elektryczne na modułowej platformie MEB. Jako trzecia fabryka aut elektrycznych w Chinach należąca do Grupy – dołączając do zakładów w Anting (SAIC VW) i w Foshan (FAW-VW) – fabryka Volkswagena w Anhui od pierwszego dnia funkcjonowania będzie zasilana energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
    Czytaj całość
  • Stawiają na wodorowe ogniwa paliwowe Stawiają na wodorowe ogniwa paliwowe 2021-05-04
    Spółka Daimler Truck AG i Volvo Group przedstawiły strategię nowej spółki joint venture cellcentric, działającej w branży ogniw paliwowych. Jako branżowi pionierzy, obie firmy podkreśliły swoje zaangażowanie w projekt wykorzystania wodorowych ogniw paliwowych w samochodach ciężarowych do transportu dalekobieżnego i nie tylko.
    Czytaj całość
  • T‑WAY: terenowy twardziel T‑WAY: terenowy twardziel 2021-05-04
    IVECO uzupełnia gamę IVECO WAY o nowy terenowy samochód ciężarowy, zaprojektowany do wykonywania najtrudniejszych zadań transportowych w najbardziej ekstremalnych warunkach, jako następca modelu TRAKKER. W T‑WAY firma wprowadza nową zautomatyzowaną skrzynię biegów HI‑TRONIX z funkcjami opracowanymi specjalnie z myślą o mobilności w terenie.
    Czytaj całość
  • Ewolucja telematyki Ewolucja telematyki 2021-05-02
    Coraz więcej przewoźników drogowych nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telematyki. Przygotowaliśmy dwuczęściowy multiwywiad z dostawcami tego rodzaju usług, w którym znajdziecie odpowiedzi na wiele ciekawych zagadnień.
    Czytaj całość