Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 48

Wiadomości z rynku

 • Kończy się okres przejściowy Kończy się okres przejściowy 2021-06-16
  30 czerwca 2021 roku kończy się termin, w którym kierowcy ciężarówek mogą nadal korzystać z konwencjonalnego CB-radia podczas jazdy.
  Czytaj całość
 • Lawinowo przybywa wypożyczalni kamperów Lawinowo przybywa wypożyczalni kamperów 2021-06-16
  Pandemia przysłużyła się branży karawaningowej. Rośnie zarówno sprzedaż kamperów i przyczep kempingowych, jak i liczba wypożyczalni tych pojazdów. – Nie jesteśmy w stanie nawet oszacować, ile ich powstało w Polsce w ostatnich 12 miesiącach, a i tak trudno znaleźć wolne terminy w szczycie sezonu.
  Czytaj całość
 • Obowiązkowa dezynfekcja pojazdów Obowiązkowa dezynfekcja pojazdów 2021-06-16
  Od 1 lipca będzie dotyczy wszystkich wjeżdżających na terytorium Białorusi przez punkt kontrolny Novaya Guta.
  Czytaj całość
 • Protest przewoźników w Rumunii Protest przewoźników w Rumunii 2021-06-16
  Od piątku 18 czerwca w godzinach od 14:00 do 17:00 przewoźnicy towarowi z kilku ośrodków gospodarczych Rumunii będą poruszać się z małą prędkością po najważniejszych arteriach komunikacyjnych w kraju.
  Czytaj całość
 • S-WAY oszczędniejsze i mądrzejsze S-WAY oszczędniejsze i mądrzejsze 2021-06-16
  Dzięki nowej gamie silników oraz zaawansowanym funkcjom IVECO S-WAY zużywa do 3% mniej paliwa, co przyczynia się do dalszego obniżenia całkowitego kosztu posiadania. Nowy sposób interakcji kierowcy z pojazdem zapewnia specjalny cyfrowy asystent.
  Czytaj całość
 • Zmiana warunków zatrudnienia kierowcy cudzoziemca Zmiana warunków zatrudnienia kierowcy cudzoziemca 2021-06-16
  Aby zatrudnić cudzoziemskiego pracownika niezbędne jest posiadanie przez niego prawa do legalnego pobytu w Polsce oraz dokumentu legalizującego pracę, którym może być m.in. zezwolenie na pobyt czasowy i pracę (tzw. zezwolenie jednolite), zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji, zezwolenie na pracę czy też oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, wpisane do ewidencji oświadczeń.
  Czytaj całość
 • Firmy transportowe wrzucają wyższy bieg Firmy transportowe wrzucają wyższy bieg 2021-06-15
  Subindeks Barometru EFL dla branży transportowej na II kwartał br. wyniósł 54,5 pkt. i był wyższy o 5,6 pkt. w porównaniu do poprzedniego kwartału. To najwyższy wynik od II kwartału 2018 roku, kiedy wyniósł 57,2 pkt. Co więcej, wynik transportu jest też najwyższy wśród wszystkich sześciu badanych branż.
  Czytaj całość
 • Obawiają się braku koncentracji i senności Obawiają się braku koncentracji i senności 2021-06-15
  Fundacja Vinci Autoroutes opublikowała pierwsze wyniki bezprecedensowego badania dotyczącego stylu jazdy i zdrowia kierowców ciężarówek. Na kilku parkingach przesłuchano 515 kierowców, którzy zdają sobie sprawę, że są narażeni na ryzyko wypadku z powodu trudności z koncentracją, którą odczuwają podczas długich podróży oraz z powodu zmęczenia powodującego senność.
  Czytaj całość
 • S6 w Pomorskiem będzie kompletna S6 w Pomorskiem będzie kompletna 2021-06-15
  GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między obwodnicą Słupska a Bobrownikami. Z pięciu ofert, które wpłynęły w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy, za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum firm NDI (lider), NDI Sopot oraz Limited Liability Partnership „Todini Central Asia” (partnerzy).
  Czytaj całość
 • Chroni przed gorącem i przed zimnem Chroni przed gorącem i przed zimnem 2021-06-14
  Jedną z najbardziej widocznych i wyróżniających cech nowego, produkowanego wyłącznie w fabryce w Poznaniu Volkswagena Caddy, jest bez wątpienia duży, panoramiczny szklany dach. Rozwiązanie to jest dostępne opcjonalnie w wersjach osobowych piątej generacji Caddy.
  Czytaj całość
 • Elektromobilność wagi ciężkiej Elektromobilność wagi ciężkiej 2021-06-14
  Rozpoczął się projekt EKO-LOG - pierwszy w Polsce pilotaż seryjnej, w 100% elektrycznej ciężarówki, który zainicjowało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Przez dziewięć tygodni firmy IKEA, H&M Logistics oraz No Limit będą testować zeroemisyjny samochód ciężarowy Volvo FE Electric w realnych warunkach użytkowania.
  Czytaj całość
 • Jednak jakoś się pracowało Jednak jakoś się pracowało 2021-06-14
  Smartfony, drukarki laserowe, oprogramowanie Windows czy iOS – dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich prowadzenie biznesu czy życie w ogóle. A jednak! Jeszcze 30 lat temu nie były powszechnie dostępne albo nie było ich wcale! Z okazji 30-lecia EFL sprawdził, czego przedsiębiorca nie mógł wziąć w leasing na początku lat 90.
  Czytaj całość