Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(20)
z dnia 15.07.2021

Można już zamawiać Opla Combo-e Life

Elektryczny kombivan pojawi się u dealerów jesienią tego roku

Opel oferuje model Combo‑e Life w dwóch długościach nadwozia

Fot. Opel

 
Można już składać zamówienia na nowego Opla Combo‑e Life. Niemiecki producent rozpoczął w Polsce sprzedaż swojego w pełni elektrycznego kombivana. Ceny rozpoczynają się od 159.150 zł (sugerowane ceny detaliczne z VAT w Polsce).
Uniwersalny Combo‑e Life na polskim rynku jest oferowany w wersji wyposażenia Elegance. Jest dostępny z dwoma bocznymi drzwiami przesuwanymi.

Zasięg do 280 km

W zależności od stylu i warunków jazdy nowy kombivan Opla może przejechać na jednym ładowaniu 50‑kilowatogodzinnego akumulatora nawet 280 kilometrów (WLTP).
Dzięki elektrycznemu napędowi generującemu moc 100 kW (136 KM) i 260 Nm momentu obrotowego Combo‑e Life sprawdza się także na dłuższych i szybszych trasach. W zależności od rynku i wersji modelu kombivan przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 11,2 sekundy, a prędkość maksymalna 130 km/h (elektronicznie ograniczona) pozwala na swobodne podróżowanie autostradą. Zaawansowany system odzyskiwania energii z hamowania działający w dwóch trybach wybieranych przez użytkownika dodatkowo zwiększa efektywność pojazdu.
Akumulator zawierający 216 ogniw w 18 modułach został umieszczony pod podłogą między przednią a tylną osią, bez ograniczania funkcjonalności przedziału pasażerskiego.
Akumulator trakcyjny Combo‑e może być ładowany na kilka sposobów, w zależności od dostępnej infrastruktury — za pomocą ładowarki naściennej, na stacji szybkiego ładowania, a nawet z domowego gniazdka elektrycznego. Naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW w 80 procentach na publicznej stałoprądowej stacji ładowania o mocy 100 kW zajmuje niespełna 30 minut. Combo‑e jest standardowo wyposażony w jednofazową ładowarkę 7,4 kW. Opcjonalnie dostępna jest wydajna trójfazowa ładowarka pokładowa o mocy 11 kW.

 

Pojemność bagażowa, po złożeniu tylnych siedzeń, sięga 2.693 litrów

Fot. Opel

 

W dwóch długościach

Opel oferuje model Combo‑e Life w dwóch długościach nadwozia (4,40 m lub 4,75 m w odmianie XL), z pięcio- lub siedmiomiejscową kabiną, która również może zainteresować taksówkarzy. Bagażnik w krótszej odmianie pięciomiejscowej ma co najmniej 597 litrów pojemności (850 litrów w dłuższym wariancie). Po złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika w wersji krótkiej wzrasta ponad trzykrotnie - do 2126 litrów, a w wersji przedłużonej wynosi aż 2.693 litry.

Ma być bezpiecznie

Kompleksowe portfolio technologii i systemów wspomagających kierowcę - z których wiele należy do wyposażenia standardowego –według producenta stawia ten model w czołówce swojej klasy i obejmuje między innymi system kontroli trakcji IntelliGrip, asystenta pasa ruchu z wykrywaniem zmęczenia kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych, alarm przedkolizyjny z ochroną pieszych oraz system automatycznego hamowania awaryjnego.
Wysoki komfort użytkowania Combo-e Life zapewniają funkcje „OpelConnect” dostępne bezpłatnie za pośrednictwem aplikacji „myOpel” oraz portalu OpelConnect, co najmniej trzy lata od zakupu pojazdu.
***
Nowy Combo‑e Life pojawi się u dealerów jesienią tego roku, dołączając do modeli Corsa‑e, Mokka‑e, Grandland plug in hybrid oraz Zafira‑e Life jako najnowszy przedstawiciel oferty zelektryfikowanych samochodów osobowych marki Opel.

 

Zaawansowane systemy będą wspierać kierowcę m.in. w zakresie bezpieczeństwa

Fot. Opel

 

Najpopularniejsze tagi