Wiadomości z rynku

poniedziałek
8 sierpnia 2022

FUSO z aplikacją „eTruck Ready”

Łatwo sprawdzić, gdzie elektryczny może zastąpić diesla
16 lipca 2021

Na całym świecie jeździ już ponad 200 eCanterów

Fot. Fuso

 
Rośnie liczba przedsiębiorstw logistycznych i transportowych, które rozważają zakup elektrycznej ciężarówki. Jednak klientom często trudno jest ocenić, czy ciężarówka napędzana elektrycznie sprosta wymogom dotychczasowego profilu zastosowań konwencjonalnych samochodów ciężarowych z firmowej floty. Dlatego FUSO, z myślą o potencjalnych nowych klientach nabywających FUSO eCantera – w pełni elektryczny lekki samochód ciężarowy – dodatkowo zwiększa transparentność przy przechodzeniu na elektromobilność.
Na rynkach kluczowych dla eCantera, czyli w Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Szwajcarii, we Włoszech i w Austrii, dostępna jest już aplikacja „eTruck Ready”, oferowana przez Daimler Trucks.

Bezpłatna aplikacja

Jest to bezpłatna aplikacja na smartfona, za pomocą której klienci mogą sprawdzić, jakie profile zastosowań i trasy są odpowiednie dla FUSO eCantera. Aplikacja rejestruje rzeczywiste trasy przejazdu konwencjonalnych pojazdów, w tym prędkość, przyspieszenie i profil wysokości wzdłuż trasy. Ważne parametry, takie jak stan załadowania pojazdu i temperatura zewnętrzna, może następnie uzupełnić manager floty na indywidualnym portalu internetowym. Na podstawie wszystkich zebranych danych program oblicza każdorazowo zasięg i przewidywane zużycie energii elektrycznej eCantera. W ten sposób powstaje realistyczny i przekonujący dla klienta profil zastosowań elektrycznej ciężarówki.
Aplikacja „eTruck Ready” stanowi element kompleksowego systemu econsultingowego Daimler Trucks. Za jej pomocą od 2020 r. Daimler Trucks pomaga potencjalnym nabywcom pojazdu Mercedes-Benz eActros w ocenie ich potencjału elektryfikacji. Teraz aplikacja jest kompatybilna również z eCanterem, Aplikację „eTruck Ready” można pobrać zarówno na system iOS, jak i Android w odpowiednim sklepie z aplikacjami.

Rola prekursora zobowiązuje

Od czasu wprowadzenia modelu eCanter w 2017 roku marka FUSO jest uznawana za pioniera i prekursora w dziedzinie elektrycznych samochodów ciężarowych – i konsekwentnie pracuje nad wdrażaniem zrównoważonych, neutralnych pod względem emisji CO2 rozwiązań transportowych. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Daimler Trucks, FUSO wyznacza przyszłościowy kierunek rozwoju branży pojazdów użytkowych i dąży do tego, aby najpóźniej do roku 2039 wszystkie nowe pojazdy sprzedawane na rynkach triady (w Europie, Ameryce Północnej i Japonii) były podczas jazdy („tank-to-wheel”) neutralne pod względem emisji CO2. eCanter odgrywa istotną rolę w dążeniach do osiągnięcia neutralności klimatycznej transportu, co jest celem wielu rządów w krajach europejskich. Klienci na całym świecie eksploatują już łącznie ponad 200 eCanterów.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.