Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(7)
z dnia 20.07.2021

Można mniej uciążliwie zbierać odpady

Nowość Renault Trucks: D Wide Z.E. Low Entry Cab

Elektryczne Renault Trucks D Wide Z.E. Low Entry Cab jest polecane do zbierania odpadów

Fot. Renault Trucks

 
Renault Trucks zaprezentowało nową miejską ciężarówkę: w pełni elektryczny pojazd, z niskim wejściem D Wide Z.E. LEC (Low Entry Cab).
Nową, niską kabinę zaprojektowano specjalnie w celu ułatwienia operacji zbierania odpadów, optymalizując ich bezpieczeństwo, komfort i ostatecznie zwiększając efektywność.

20 centymetrów niżej

Renault Trucks D Wide Z.E. LEC jest tak wyposażony, aby umożliwić operatorom łatwy i bezpieczny dostęp do pojazdu. Wejście do kabiny jest o 200 mm niższe niż w standardowej ciężarówce dystrybucyjnej, posiada jeden antypoślizgowy stopień i drzwi otwierane pod kątem 90 st. To znacznie zmniejsza zmęczenie załogi związane z wsiadaniem i wysiadaniem z kabiny ponad 100 razy w jednym przejeździe. Niskie położenie kabiny zapewnia pożądaną widoczność dla kierowcy, a tym samym poprawia bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W celu zwiększenia widoczności Renault Trucks zaleca stosowanie dodatkowych szyb bocznych umieszczonych w tylnej części kabiny, które są dostępne jako opcja.

Nawet cztery osoby w kabinie

Przestronna kabina może pomieścić kierowcę i do trzech dodatkowych członków załogi. Opcjonalna płaska podłoga zapewnia swobodę poruszania się wewnątrz pojazdu i umożliwia wsiadanie i wysiadanie zarówno z lewej, jak i z prawej strony.
Opracowany we współpracy z firmą Estepe, Renault Trucks D Wide Z.E. LEC dostarczany jest w wersji 6x2 z kierowaną osią tylną i dostępny jest w całej Europie. Ponieważ jest pojazdem w pełni elektrycznym, nie emituje spalin i dopuszczony jest do ruchu na obszarach miejskich w strefach zeroemisyjnego transportu.

 

Wejście do kabiny jest o 20 cm niższe niż w standardowej ciężarówce dystrybucyjnej

Fot. Renault Trucks

 

Najpopularniejsze tagi