Wiadomości z rynku

Autor: ZM
Zdjęcia:
Tygodnik Truck.pl, 2021(3)
z dnia 16.07.2021

Szczecinek objedziemy od południa

Obwodnica w ciągu DK20 w realizacji

Źródło: GDDKiA 

 
Firma Budimex przygotuje projekt i wybuduje obwodnicę Szczecinka w ciągu drogi krajowej nr 20. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą. Będzie to druga umowa w woj. zachodniopomorskim, po obwodnicy Gryfina w ciągu DK31, na realizację inwestycji z rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Kontrakt opiewa na kwotę 106,6 mln zł.
Na opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wykonawca będzie miał 17 miesięcy od momentu podpisania umowy. Kierowcy pojadą nową drogą w 2025 roku. 

Do kompletu z obwodnicą S11

Od jesieni 2019 roku funkcjonuje obwodnica Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11, jednak DK20 nadal prowadzi przez centrum miasta. Dlatego konieczna jest budowa obwodnicy również w ciągu tej drogi. Nowa obwodnica od południa ominie Szczecinek i połączy się z trasą S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda oraz wiadukt nad linią kolejową. Obwodnica będzie miała długość 4,3 km. 

Program 100 obwodnic na Pomorzu Zachodnim

W roku 2020 inwestycja ta znalazła się wśród dziewięciu projektów przewidzianych do realizacji w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic w woj. zachodniopomorskim. 
Pod koniec kwietnia br. została zawarta umowa dla obwodnicy Gryfina w ciągu DK31. Dla pozostałych siedmiu obwodnic - Szwecji, Wałcza, Rusinowa i Człopy w ciągu DK22, Stargardu i Złocieńca w ciągu DK20 oraz Kołbaskowa w ciągu DK13 trwa przygotowywanie dokumentacji.
Najpopularniejsze tagi