Wiadomości z rynku

niedziela
29 stycznia 2023

DKV: ponad 30 publicznych punktów ładowania aut prądem na lotnisku w Stuttgarcie

22 listopada 2022

Fot. DKV

 
DKV Mobility, wiodąca europejska platforma B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, rozszerza swoją sieć ładowania o 31 publicznych punktów ładowania na wielopoziomowym parkingu P2 na lotnisku w Stuttgarcie, w Niemczech, obsługiwanych przez MAHLE chargeBIG. MAHLE chargeBIG to lokalne przedsiębiorstwo, specjalizujące się w zarządzaniu infrastrukturą ładowania samochodów energią elektryczną. Firma podpisała ostatnio umowę o współpracy z GreenFlux - spółką zależną DKV Mobility, która zarządza całą ofertą usług ładowania tego operatora. Punkty ładowania są dostępne poprzez aplikację DKV Mobility - za pośrednictwem funkcji płatności DKV APP&GO.
– Niezmiernie cieszy nas partnerstwo z MAHLE chargeBIG – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla aut w DKV Mobility. –Teraz nasi klienci mogą nie tylko zaparkować swój pojazd elektryczny w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, ale także podłączyć go od razu do ładownia. Zapewniamy przy tym wygodne i przejrzyste rozliczanie opłat za korzystanie z prądu i parkowanie.
Sebastian Ewert, założyciel i dyrektor generalny MAHLE chargeBIG dodaje:
– Udostępnienie punktów ładowania na lotnisku w Stuttgarcie klientom DKV Mobility pomoże nam dotrzeć z informacją o naszych usługach do szerokiej społeczności osób korzystających z lotniska.
Zauważa, że aplikacja mobilna jest najbezpieczniejszym i najłatwiejszym sposobem popularyzacji stacji ładowania.
Sieć ładowania DKV Mobility obejmuje około 310.000 punktów w całej Europie. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.