Wiadomości z rynku

środa
29 listopada 2023

Są już testy na kwalifikację wstępną w języku angielskim

23 listopada 2022

Fot. TLP

 
Według informacji uzyskanych z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, w środę (16 listopada) odbyły się pierwsze egzaminy kierowców w ramach kwalifikacji wstępnej przy użyciu zestawu testów egzaminacyjnych przetłumaczonych na język angielski – informuje Związek Transport i Logistyka Polska. „Ministerstwo Infrastruktury przekazało w pierwszej połowie listopada do wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego angielskojęzyczny zestaw pytań testowych i tym samym postawiło pierwszy krok na drodze do przerwania impasu, który został wywołany wprowadzoną w kwietniu tego roku „reformą” szkolenia zawodowych kierowców – komentuje Maciej Wroński, prezes TLP. – Wprawdzie są to jeszcze stare pytania, niemniej należy docenić to działanie, gdyż oczekiwanie na nowe angielskie testy mogłoby jeszcze potrwać bardzo długo. Miejmy nadzieję, że za realizacją tego postulatu TLP i całej branży transportowej pójdą następne działania takie, jak:
• uznanie dokumentów, które kierowcy spoza UE, uzyskali legalnie w innych państwach członkowskich Unii,
• poprawienie przepisów regulujących szkolenie zawodowych kierowców,
• uproszczenie procedur związanych z uzyskiwaniem prawa jazdy z kodem 95, karty kwalifikacji kierowcy i świadectwa kierowcy,
• oraz inne, o których Transport i Logistyka Polska wraz innymi organizacjami reprezentującymi branżę apeluje od kilku miesięcy. (z)
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.