Wiadomości z rynku

poniedziałek
4 grudnia 2023

Ponad dwa tysiące kierowców dmuchało

23 maja 2023

Nietrzeźwy kierowca, ujęty przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego Fot. ITD

 
Trzeźwość ponad dwóch tysięcy kierowców skontrolowali inspektorzy lubuskiej i mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Na lubuskim odcinku A2 oraz S3 w działaniach brali udział też inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i funkcjonariusze policji. Na drogach obydwu województw zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców i trzech w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
W poniedziałek (22 maja), na autostradzie A2 i drodze ekspresowej S3, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzili wspólnie z funkcjonariuszami policji działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzili trzeźwość niemal 1.400 kierowców autobusów, ciężarówek, busów i osobówek. Jeden z kontrolowanych kierowców był nietrzeźwy, a dwóch w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na ekspresowej „trójce”, w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Kierował 40-tonowym zestawem i „wydmuchał” prawie 0,7 promila alkoholu. W tym samym miejscu został zatrzymany również kierowca busa, który miał ponad 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W stanie wskazującym na spożycie alkoholu był też kierowca osobówki zatrzymanej na ekspresowej „trójce”, koło Zielonej Góry. Miał prawie 0,38 promila.
Tego samego dnia i w tych samych godzinach działania kontrolno-prewencyjne przeprowadzili też inspektorzy mazowieckiej ITD na głównych szlakach komunikacyjnych województwa mazowieckiego. Skontrolowali alkomatami przesiewowymi ponad 600 kierowców autobusów, ciężarówek oraz busów osobowych i dostawczych. Na ekspresowej „ósemce” koło Radzymina, patrol ITD ujął nietrzeźwego kierowcę dostawczaka i kierującego ciężarówką w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Mężczyzna wykonujący autem dostawczym międzynarodowy przewóz leków „wydmuchał” 0,65 promila. Z kolei kierowca wywrotki miał 0,44 promila w wydychanym powietrzu.
Nietrzeźwych kierowców oraz prowadzących pojazd w stanie wskazującym na spożycie alkoholu przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom lubuskiej i mazowieckiej policji. (z)

Wzmożone kontrole trzeźwości na lubuskich drogach tranzytowych Fot. ITD

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.