Wiadomości z rynku

wtorek
26 września 2023

Ponad dwa tysiące kierowców dmuchało

23 maja 2023

Nietrzeźwy kierowca, ujęty przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego Fot. ITD

 
Trzeźwość ponad dwóch tysięcy kierowców skontrolowali inspektorzy lubuskiej i mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Na lubuskim odcinku A2 oraz S3 w działaniach brali udział też inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i funkcjonariusze policji. Na drogach obydwu województw zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców i trzech w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
W poniedziałek (22 maja), na autostradzie A2 i drodze ekspresowej S3, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzili wspólnie z funkcjonariuszami policji działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Mundurowi sprawdzili trzeźwość niemal 1.400 kierowców autobusów, ciężarówek, busów i osobówek. Jeden z kontrolowanych kierowców był nietrzeźwy, a dwóch w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na ekspresowej „trójce”, w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Kierował 40-tonowym zestawem i „wydmuchał” prawie 0,7 promila alkoholu. W tym samym miejscu został zatrzymany również kierowca busa, który miał ponad 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W stanie wskazującym na spożycie alkoholu był też kierowca osobówki zatrzymanej na ekspresowej „trójce”, koło Zielonej Góry. Miał prawie 0,38 promila.
Tego samego dnia i w tych samych godzinach działania kontrolno-prewencyjne przeprowadzili też inspektorzy mazowieckiej ITD na głównych szlakach komunikacyjnych województwa mazowieckiego. Skontrolowali alkomatami przesiewowymi ponad 600 kierowców autobusów, ciężarówek oraz busów osobowych i dostawczych. Na ekspresowej „ósemce” koło Radzymina, patrol ITD ujął nietrzeźwego kierowcę dostawczaka i kierującego ciężarówką w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Mężczyzna wykonujący autem dostawczym międzynarodowy przewóz leków „wydmuchał” 0,65 promila. Z kolei kierowca wywrotki miał 0,44 promila w wydychanym powietrzu.
Nietrzeźwych kierowców oraz prowadzących pojazd w stanie wskazującym na spożycie alkoholu przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom lubuskiej i mazowieckiej policji. (z)

Wzmożone kontrole trzeźwości na lubuskich drogach tranzytowych Fot. ITD

Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.