Znalezione artykuły: 11

 • Siódma wersja Mitsubishi Fuso Canter Siódma wersja Mitsubishi Fuso Canter 2009-07-31
  Na jesieni pojawi się na rynku zmodernizowane Mitsubishi Fuso Canter z nowym silnikiem 3.0 z common rail, spełniającym wymagania normy Euro 5. Jednostka ta zastąpi oba montowane do tej pory silniki 3.0 i 4.9 we wszystkich wersjach Cantera o dmc od 3,5 do 7,5 t. Dzięki obniżeniu masy własnej wzrasta ładowność, np. wersja pojazdu o dmc 3,5 t ze standardową kabiną (3S13) ma ładowność większą o 180 kg od poprzednika.
  Czytaj całość
 • Antykryzysowa i przewozowa Antykryzysowa i przewozowa 2009-07-31
  Przedstawiciele przewoźników drogowych skupieni w Forum Transportu Drogowego zaakceptowali projekt ustawy antykryzysowej. Jego przygotowanie było warunkiem zawieszenia protestu. Projekt obejmuje m.in. możliwość czasowego wycofania pojazdu z ruchu na 2 lata i obniżenia kosztów związanych z wycofaniem. Dopuszcza możliwość wypłacania diet kierowcom za pracę poza siedzibą przedsiębiorcy.
  Tagi:   przewozy
  Czytaj całość
 • Ciężarowy Volkswagen Tiguan Ciężarowy Volkswagen Tiguan 2009-07-31
  Ofertę Volkswagena wzbogacił Tiguan z homologacją ciężarową. Pięcioosobowy "samochód ciężarowy" rodem z Vw dostępny jest z silnikiem 2.0 TDI o mocy 140 KM z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Cena pakietu "Business", który gwarantuje homologację ciężarową, wynosi 2.049 zł netto (2.500 zł brutto).
  Czytaj całość
 • DAF CF i XF105 Edycja 2009 DAF CF i XF105 Edycja 2009 2009-07-31
  Firma DAF rozpoczęła produkcję modeli ciągników siodłowych CF i XF105 w wersji Edycja 2009. Charakteryzuje je zoptymalizowany układ napędowy, który dzięki unowocześnieniu silnika oraz nowym przełożeniom tylnej osi pozwala na większe oszczędności paliwa. Pojazdy można zamawiać z adaptowalnym tempomatem (ACC) z modułem ostrzegania przed kolizją (FCW).
  Czytaj całość
 • Fiaty do wynajęcia w Gdańsku Fiaty do wynajęcia w Gdańsku 2009-07-31
  W Gdańsku, w firmie dilerskiej Fiat Schewe powstał punkt wynajmu samochodów użytkowych w ramach usługi Fraikin Light. To już kolejne miasto, które dołączyło do systemu. Oparty jest on na prostej procedurze wynajmu, na okresy od jednego dnia do jednego roku, a w każdy okres wliczona jest stała liczba kilometrów. Klient ma do dyspozycji cztery wersje Fiatów: Doblo Cargo Maxi, Ducato furgon ze średnim i dużym rozstawem osi oraz Ducato z zabudową izotermiczną i agregatem.
  Czytaj całość
 • Fińska Scania R Fińska Scania R "Legend" - piękno po tuningu 2009-07-31
  Pasja miłośników ciężarówek do tuningu jest szczera i wielka. Mimo kryzysu w transporcie drogowym piąty już z kolei zlot Master Truck w Opolu był większy i bardziej atrakcyjny od poprzednich. Zwyciężali, jak to zwykle bywa kierowcy z krajów skandynawskich. W kategorii Master Truck pierwsze miejsce zajął Fin Kuljetus Ristimaa, który prezentował samochód ciężarowy marki Scania R "Legend". Druga była Scania R "Shogun" Kuljetusa Auvinen (Finlandia), a trzeci MAN TGX "Transformers" prezentowany przez JVB Transport z Danii.
  Czytaj całość
 • Mercedes Tourismo - turystyczny gwiazdor Mercedes Tourismo - turystyczny gwiazdor 2009-07-31
  Mercedes Tourismo to autobus chwalony za dużą wytrzymałość głównych podzespołów. Jego użytkownicy narzekają jednak na jakość wykończenia wnętrza oraz niezbyt wygodne miejsce pracy kierowcy. Do zalet autobusów Mercedesa można zaliczyć dużą wytrzymałość głównych podzespołów, sporą moc silnika, oszczędny napęd i łatwą odsprzedaż. Wady autobusu to z kolei: wysoka cena zakupu, mała podaż na rynku i słabe wykończenie wnętrza.
  Czytaj całość
 • Pieniądze z Brukseli na ciągniki, siewniki... Pieniądze z Brukseli na ciągniki, siewniki... 2009-07-31
  Trwa nabór wniosków w ramach "Ułatwiania startu młodym rolnikom", działania objętego PROW 2007-2013. Pieniądze można przeznaczyć np. na zakup maszyn rolniczych. Na razie jednak zainteresowanie programem jest niewielkie. Najgorzej sytuacja wygląda w województwach śląskim, małopolskim i lubuskim. Czyżby rolnicy nie chcieli nowych ciągników, kombajnów i innych maszyn rolniczych?
  Czytaj całość
 • Rozmiar popularny Rozmiar popularny 2009-07-31
  Maszyny marki Claas cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników. Także w Polsce ich popularność jest duża, choć dotychczas dominowały ciągniki z drugiej ręki. Czy Claas Axos sprawi, że wzrośnie też popyt na traktory nowe? Ciągniki rolnicze tej marki są napędzane silnikiem Perkinsa. To nowość - wcześniej bowiem Claas korzystał z silników marki John Deere i Caterpillar.
  Czytaj całość
 • Siewniki Väderstad Rapid - łatwiej obsłużyć Siewniki Väderstad Rapid - łatwiej obsłużyć 2009-07-31
  Znane i cieszące się uznaniem u polskich rolników siewniki pneumatyczne Väderstad Rapid doczekały się sporych zmian konstrukcyjnych. Najpoważniejszą zmian maszyn rolniczych rodem z Väderstad są nowe łożyska. Siewniki mają również nowy zbiornik, który wystarczy na obsianie pszenicą 18-20 hektarów.
  Czytaj całość
 • Swoją drogą - Scania P380 CB6x6EHZ Swoją drogą - Scania P380 CB6x6EHZ 2009-07-31
  Nie musi trzymać się utartych szlaków. Wytycza własne. Uzbrojona w reduktor i blokady mechanizmów różnicowych śmiało wkracza tam, gdzie inne ciężarówki gubią mosty.Dobre własności terenowe. Scania P380 CB6x6EHZ ma sporo zalet. Nalażą do nich min. wytrzymała, wysoko położona rama i układ EGR oczyszczający spaliny (nie trzeba dolewać AdBlue). Minusy wywrotki to niski komfort jazdy na zaniedbanych drogach, wysokie obroty przy prędkości bliskiej maksymalnej oraz brak regulacji położenia siedziska fotela kierowcy.
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi