Wiadomości z rynku

Znalezione artykuły: 6

 • Autobusy MAN bliżej klienta Autobusy MAN bliżej klienta 2009-10-30
  Grupa MAN Nutzfahrzeuge mimo trwającego w światowej gospodarce kryzysu finansowego nadal inwestuje w rozwój zakładów produkcyjnych oraz sieć sprzedaży i serwisu. W zakładach MAN Bus w Tarnowie Podgórnym otwarte zostało 7 października nowe Centrum Obsługi Klienta. Budowa nowego centrum to kolejny krok w procesie restrukturyzacji produkcji autobusów niskopodłogowych, która została przeniesiona z Salzgitter do Poznania i Starachowic. MAN rozwija sieć autoryzowanych serwisów. Kolejne powstają we Wrocławiu i w Gdańsku. Jest to związane z planowaną produkcją autobusów hybrydowych.
  Tagi:   autobusy man serwis
  Czytaj całość
 • Citroen Berlingo Van 1.6 HDi - przyzwoity Francuz Citroen Berlingo Van 1.6 HDi - przyzwoity Francuz 2009-10-30
  Citroen Berlingo, bliźniak Peugeota Partnera, sprawdza się w dystrybucji towarów w miastach i na niewielkie odległości. Według fabrycznych danych na 100 km potrzebuje średnio 5,8 l ON. Niektórzy rywale są oszczędniejsi. Wprawdzie VW Caddy pali 6,0 l, ale np. Fiat Doblo i Peugeot Partner po 5,4 l, a Renault Kangoo 5,3 l. Citroen mógłby mieć nieco większą ładowność. W tej kwestii przegrywa z konkurencją.
  Czytaj całość
 • Nowe kombajny marki Fendt i Challenger Nowe kombajny marki Fendt i Challenger 2009-10-30
  Słowo kryzys robi w ostatnich miesiącach zawrotną karierę. Producentom i dystrybutorom maszyn i urządzeń dla rolnictwa sprzedażowa zapaść raczej jednak nie grozi. Tak przynajmniej wynika z przebiegu Agro Show 2009 (25-28 września). Podczas targów w Bednarach prezentowano m.in. ciągniki marki Farmer F4-7258 z silnikami marki John Deere, Pronar prezentował m.in. Zefira 85 zasilanego olejem rzepakowym. Wśród ciągników najpotężniejsze były maszyny rolnicze New Holland. Pokazano też nowe kombajny marki Fendt i Challenger.
  Czytaj całość
 • Polsad - związki nie tylko z Renault Polsad - związki nie tylko z Renault 2009-10-30
  Znana na rynku transportowym, a także ze sprzedaży samochodów użytkowych, maszyn budowlanych i wózków widłowych firma Polsad z siedzibą główną w Kutnie (woj. łódzkie) otworzy wkrótce kolejny, czwarty już punkt dilersko-serwisowy. Polsad zajmuje się sprzedażą samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t poprzez samochody dystrybucyjne, ciągniki siodłowe do specjalistycznych pojazdów budowlanych Kerax i Lander (wywrotki, betonomieszarki, pompy do betonu, podnośniki koszowe itp.). W ostatnich latach gama produktów powiększyła się o wózki widłowe marki Nissan, maszyny budowlane marki Komatsu, jak również ciągniki (rolnicze, komunalne) marki Kubota.
  Czytaj całość
 • Renault Premium Route w przystępnej cenie Renault Premium Route w przystępnej cenie 2009-10-30
  Renault Premium Route z motorami dCi należą do tańszych w zakupie i eksploatacji średniodystansowych ciągników siodłowych. Wymagają jednak starannego bieżącego serwisowania. Delikatne są zwłaszcza układy zasilania common rail, słabym punktem jest zawieszenie kabiny. Słabym punktem pojazdu jest zawieszenie kabiny, w którym zdarzają się awarie łożyskowania, pękają łapy mocujące, często dochodzi do zatarcia tulei osi wywrotu kabiny. Atutem ciągników siodłowych marki Renault są na pewno łatwo dostępne i dość tanie części.
  Czytaj całość
 • Volvo udoskonaliło ESP dla ciężarówek Volvo udoskonaliło ESP dla ciężarówek 2009-10-30
  W roku 2008 Volvo Trucks, jako pierwsza firma na świecie, zaprezentowało udoskonalony układ stabilizacji toru jazdy ESP, przeznaczony do samochodów ciężarowych z przyczepą. Teraz firma proponuje nową wersję tego układu, do samochodów ciężarowych 6x2 lub 4x2, holujących przyczepy. Układ ESP może być stosowany w ciągnikach siodłowych z naczepami i w wieloczłonowych zespołach pojazdów.
  Czytaj całość
Najpopularniejsze tagi