Wiadomości z rynku

Autor: Zbigniew Majerowski
Zdjęcia: Przemysław Dziendziela
Auto Market Truck, nr 50/2009 (777)
z dnia 2009-12-11

Kampervan LUXOO - biuro i rekreacja

Testy kampervana
Biuro i rekreacja

Kampervanem można wybrać się na kemping. W ciepłe dni przyda się rozkładana markiza.

Biuro i rekreacja

Cztery osoby mogą wygodnie podróżować i konferować

Projekt kampervana LUXOO powstał przy współpracy firmy Blucamp Włochy i Fiat Professional. Zbudowane zostały na bazie Fiata Ducato. Kampervan ma zapełniać rynkową lukę pomiędzy samochodem typu van a typowym samochodem kempingowym. Zabudowy auta powstaną w Polsce. Wewnątrz szereg urządzeń dostępnych w samochodach kempingowych. To m.in. instalacja wodna ze zbiornikiem wody czystej i połączonymi zbiornikami na wodę zużytą. Pompa wody zasila baterie w łazience i aneksie kuchennym.
Nabywcami prezentowanej wersji Business mogą być np. właściciele firm, których działalność jest powiązana z częstymi wyjazdami. Podczas pracy mogą go wykorzystywać jako mobilne biuro, a w dni wolne docenią walory rekreacyjne.
Do jazdy...
LUXOO został zabudowany na bazie Fiata Ducato, co zapewnia właściwości jezdne i aerodynamikę małego auta dostawczego. Pozwala m.in. na wjazd do centrów miast.
Standardowa zabudowa LUXOO przewiduje obrotowe fotele w kabinie umożliwiające zajęcie miejsca przy stole dla czterech osób. Z drugiej strony stołu - komfortowe profilowane fotele w części zabudowy. Jest to rzadko spotykane w standardowych kamperach.
...i pomieszkiwania
Elektrycznie wysuwany stopień, zaopatrzony w system automatycznego chowania po uruchomieniu silnika pojazdu, ułatwia wejście z boku. Wewnątrz szereg urządzeń dostępnych w samochodach kempingowych. To m.in. instalacja wodna ze zbiornikiem wody czystej i połączonymi zbiornikami na wodę zużytą. Pompa wody zasila baterie w łazience i aneksie kuchennym. W wyposażeniu jest też instalacja gazowa zasilana butlą 11 kg, zabezpieczona systemem Secumotion firmy Truma używanym w mobilnych instalacjach.
Urządzenie grzewcze to bojler ciepłej wody użytkowej zintegrowany z ogrzewaniem postojowym, zasilany gazem propan-butan. Jest też kuchenka gazowa dwupalnikowa zintegrowana ze zlewozmywakiem, wyposażona w szklaną pokrywę.
Instalacja elektryczna 12V zasilana jest akumulatorem o zwiększonej pojemności 90Ah, wyposażona w szereg gniazd 12V, prostownik oraz oświetlenie punktowe. Panel LCD informuje użytkownika o poziomie naładowania akumulatora samochodu i zabudowy, poziomie wody czystej oraz o zapełnieniu zbiorników z wodą zużytą.
W zabudowie zmieściły się również łazienka i lodówka wyposażona w zamrażalnik, zasilana trzema źródłami do wyboru: 12V, 230V lub gazem.
Szereg szafek i schowków daje możliwość zapakowania osobistych rzeczy podróżujących osób łącznie ze strojem wyjściowym. Rozkładane łóżko z tyłu pojazdu zapewni wypoczynek dla dwojga. Pod nim jest przestrzeń bagażowa. Na dachu zamontowano rozwijaną markizę.
Prototypowe LUXOO jest w trakcie testowania i dopracowywania oraz przygotowywania homologacji spełniającej wymogi Unii Europejskiej.
Podstawowe dane kampervana LUXOO
Pojazd bazowy: Fiat Ducato furgon H2 3.5 długi, silnik Mulijet 2.3 (120 KM), ze wzmocnionym alternatorem 180 Ah i obrotowymi siedzeniami w kabinie.
Wyposażenie standardowe części mieszkalnej, m.in.: 2 siedzenia do jazdy, okna z moskitierą i roletą, panoramiczne okno dachowe, ogrzewanie, ogrzewanie wody, lodówka, łazienka z prysznicem, umywalką i WC, kuchenka gazowa, zlewozmywak, dodatkowy akumulator, 2 gniazda 230V, 2 gniazda 12V, zbiorniki wody czystej (120 l) i zużytej (48+48 l), zbiornik WC (17 l), podwójne łóżko.
Najpopularniejsze tagi